Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Adele a PJ Harvey obdržely Řád britského impéria od královny

Redakce

Redakce

24. 6. 2013

Populární britské zpěvačky Adele a PJ Harvey byly při příležitosti narozenin královny Alžběty zařazeny na čestnou jmenovací listinu členů Řádu britského impéria.

FOTO: Adele

Adele opět boduje. Zdroj: adele.tv

Jedná se o všeobecný záslužný řád pro civilní osoby, který se dělí do pěti tříd. Obě umělkyně obdržely vyznamenání 5. třídy, takzvaný MBE (Member of the British Empire, člen Britského impéria) za svůj přínos hudbě.

Soulová zpěvačka Adele zažívá nadmíru úspěšný rok. Vedle zmíněného vyznamenání získala letos také Oscara v kategorii Nejlepší původní píseň za titulní skladbu k bondovce Skyfall, na které se podílela spolu s producentem Paulem Epworthem.

Její album „21“ zaznamenalo velký komerční úspěch jak v Británii, tak ve Spojených státech.  Loni v prosinci se v Británii stalo dokonce čtvrtým nejlépe se prodávajícím albem všech dob. Ve Spojených státech bylo komerčně nejúspěšnějším albem za poslední dva roky.

PJ Harvey otřásla Anglií

PJ Harvey, která kromě zpěvu a kytary ovládá také hru na saxofon, basu, varhany, piano či harmoniku, patří k nejuznávanějším představitelům britského alternativního rocku. Jejímu poslednímu studiovému počinu Let England Shake se dostalo všeobecného uznání hudebních kritiků.

Prestižní anglický hudební časopis The New Musical Express zvolil tuto nahrávku albem roku. V roce 2011 za něj PJ Harvey obdržela britskou Mercury Prize. Bylo to poprvé, co se toto ocenění hudebnímu interpretovi podařilo získat více než jednou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Adele a PJ Harvey obdržely Řád britského impéria od královny