Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Adam a Eva se ukážou v Pekle. Broadway chystá nový muzikál

Redakce

Redakce

28. 12. 2013

Divadlo Broadway chystá na jaro pro své diváky nový muzikál, tentokrát s komediální prvky a libretem od Haliny Pawlowské. Adama a Evu pak autoři představili stylově, v restauraci Peklo.

Zleva: Oldřich Lichtenberg, Bohouš Josef, Leona Quaša Kvasnicová, Zdeněk Zelenka a Halina Pawlovská

Zleva: Oldřich Lichtenberg, Bohouš Josef, Leona Quaša Kvasnicová, Zdeněk Zelenka a Halina Pawlovská Zdroj: Divadlo Broadway

Po vlně historických a knižních postav se tvůrčí tým rozhodl pro téma biblické, a to rovnou Genesis a stvoření prvních lidí. Nečekejte však žádné náboženské poučování, muzikál s přívlastkem muzikálová komedie slibuje nadhled a laskavý humor.

Po muzikálu Mona Lisa se autoři Bohouš Josef a Oldřich Lichtenberg zamýšleli nad další spoluprací a myšlenky ulpěly na stvoření světa. O vtipné vylíčení pak požádali Halinu Pawlovskou.

Leona Quaša Kvasnicová, Bohouš Josef a režisér  Zelenka Zdroj: divadlo Broadway

Leona Quaša Kvasnicová, Bohouš Josef a režisér Zelenka

„Je to moje premiéra, nikdy jsem libreto nepsala,“ vzpomínala na své muzikálové začátky Halina Pawlovská. „Z nabídky od Oldy (Oldřich Lichtenberg – pozn. autorky) jsem byla rozrušená a vzrušená zároveň a rozhodně se nepočítalo s tím, že to dokončím, že?“

Kompletní text nakonec dodala čtyři dny po termínu, ale dle slov autorů mu nechybí kouzlo ani vtip typický pro všechna díla Haliny Pawlovské.

A na koho se diváci mohou těšit? Do ústřední postavy Adama se převtělí Jakub Prachař. Boha a Lucifera nejspíě ztvární Jan Langmajer, Josef Vojtek či Martin Dejdar. Na všechny role stále probíhají konkurzy. A možná se objeví i Veronika Žilková v roli perverzního čertíka.

Halina Pawlovská a Zdeněk Zelenka při první společné spolupráci Zdroj: divadlo Broadway

Halina Pawlovská a Zdeněk Zelenka při první společné spolupráci.

Na režisérskou stolici tentokrát usedne autor Rebelů Zdeněk Zelenka, o choreografii se postará Leona Kvasnicová, která za sebou má již úspěšnou Matu-Hari, a texty písní uplete Boris Pralovzský.

Jak to všechno dopadne, na to se mohou diváci těšit 17. dubna, kdy se Divadlo Broadway chystá na celosvětovou premiéru muzikálu Adam a Eva. „Slibuji, že se s celým týmem pokusíme splnit jedenáctý bod Desatera – nenudit,“ řekl režisér Zelenka.

Adama a Eva, Divadlo Broadway, autorka: Halina Pawlovská, režisér: Zdeněk Zelenka, autor hudby Bohouš Josef, autor textů Boris Pralovzský a producent Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg

Premiéra: 17. dubna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Adam a Eva se ukážou v Pekle. Broadway chystá nový muzikál