Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Adam Lambert přišel s albem For Your Entertainment. Všechno možné revival!

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

24. 7. 2010

Zdá se, že na albu Adama Lamberta hostuje hned několik zvučnějších jmen, než je on sám. Jde však jen o první pocit. Znamená to snad, že tento muzikant má schopnost zazpívat téměř cokoli?

Adam Lambert, Zdroj:archiv

Adam Lambert, Zdroj: archiv

Když osmadvacetiletý zpěvák, původem z Indianapolis, vlétne první skladbou Music Again do uší posluchačů, budou si majitelé desky myslet, že jim z reproduktorů hraje zpěvák Mika. Hlasový rozsah Adama Lamberta je totiž také obrovský a tento song velmi povedený.

Diskárny i Redhoti

Hlasový projev je stejně skvělý i v tracku s pořadovým číslem dvě, avšak hudba připomíná spíše diskotékové šlágry ze začátku osmdesátých let minulého století, a to je škoda. Zdálo se totiž, že by pro nás mohl hudební svět mít něco nového, ale tato skladba zapadne spíše do šuplíku s ostatními komerčními hitovkami.

To nejlepší, co lze na CD For Your Entertainment zaslechnout, je bezesporu Whataya Want From Me připomínající další hvězdnou kapelu. A všichni hravě poznají jakou. Že by šlo o Red Hot Chilli Peppers? Každý si udělá svůj obrázek.

Směs několika stylů jednoho zpěváka

Posluchač tohoto kompaktu bude zažívat jakési smíšené pocity. Převažovat ale budou ty dobré. I kdyby tak mělo být jen podobností s jinými esy hudebního nebe, půjde o velice kvalitní zážitek.

To ale není vše, čím deska Adama Lamberta zaujme. Mísí se v ní totiž i několik hudebních stylů. Od disko, přes rock, pop, až k téměř renesanční hudbě. Je kupodivu, co vše se dá vměstnat na jediné album, které není výběrem toho nejlepšího z hitparád, ale dílem jediného umělce.

Adam Lambert, Zdroj:archiv

Adam Lambert, Zdroj:archiv

Sečteno a podtrženo: stejně jako hodnotu Ludolfova čísla má snad každý vrytou kdesi v paměti, zůstane ve společnosti tří celé čtrnácti i finalista osmé řady soutěže American Idol, Adam Lambert.

Desku si můžete koupit online za 240 korun zde.

Adam Lambert – For your entertainment

Vydáno: květen 2010
Celkový čas: 70:59
Skladby: Music again, For your entertainment, Whataya want from me, Strut, Soaked, Sure fire winners, A loaded smile, If I had you, Pick U up, Fever, Sleepwalker, Aftermath, Broken Open, Time for miracles, Master plan, Down the rabbit hole, Voodoo, Can’t let you go
Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Adam Lambert přišel s albem For Your Entertainment. Všechno možné revival!