Menu
TOPZINE.cz
Hudba

ACM Awards 2011: Taylor Swift se stala Umělcem roku

Adriana Semlová

Adriana Semlová

10. 4. 2011

Letošní předávání cen Akademie country hudby (Academy of Country Music Awards) ovládly z větší části ženy. Výsledky 46. ročníku ACM Awards byly vyhlášeny v nevadském Las Vegas.

FOTO: Miranda Lambert

Nejvíce ocenění získala Miranda Lambert, Zdroj: myspace.com

Hlasování v letošním ročníku se zúčastnilo rekordních 600 000 voličů. Fanoušci mohli volit během show, kterou přenášela televize CBS. Mladá zpěvačka Taylor Swift si pro vystoupení připravila svůj hit Mean a zahrála i na bendžo.

Jedenadvacetiletá Swift, která je dobře známá i pro české publikum, zvítězila v kategorii Umělec roku. Toto ocenění je nejprestižnějším, které lze získat v oblasti country hudby. „Skutečnost, že jsem tohle ocenění získala díky mým fanouškům, je mimořádná. Tohle je ta nejlepší věc, která se mi v životě stala. Můj vztah s fanoušky je pro mě vším,“ řekla Taylor.

Stálice mezi countryovými kytaristy Brad Paisley získal už popáté v řadě první místo v kategorii Zpěvák roku. Cenu za skupinu roku si odneslo trio Lady Antebellum, které v tomto roce za svou píseň Need You Now získalo také cenu Grammy. V kategorii Objev roku vyhrála skupina The Band Perry, kterou tvoří tři sourozenci, dva bratři a sestra. Ze svého studiového alba The Band Perry vydali už tři singly – Hip To My Heart, If I Die Young a I Lie.

Vzpomínky na dětství oceněny hned třikrát

Nejvíce cen si však odnesla sedmadvacetiletá zpěvačka Miranda Lambert. V kategorii Zpěvačka roku Miranda vystřídala loňskou vítězku Carrie Underwood. Má na kontě už tři studiová alba – Karosene, Crazy Ex-Girlfriend a Revolution. Z posledního alba vydala pět singlů včetně The House That Built Me, ve které zpěvačka vzpomíná na své dětství a rodný dům. Tato píseň jí vynesla tři další ceny.

Na předávání cen dorazila také spousta hvězd minulých ročníků. Výherkyně čtvrté řady soutěže American Idol Carrie Underwood zazpívala svůj hit Undo It společně s frontmanem skupiny Aerosmith, Stevenem Tylerem. Následoval duet Rihanny a Jennifer Nettles ze skupiny Sugarland s písní California King Bed. Objevili se také zpěvák Toby Keith a Keith Urban, australský muzikant a manžel Nicole Kidman.

Výsledky ACM Awards 2011:

Umělec roku – Taylor Swift
Zpěvák roku – Brad Pailsey
Zpěvačka roku – Miranda Lambert
Duo roku – Sugerland
Skupina roku – Lady Antebellum
Objev roku – The Band Perry
Album roku – Lady Antebellum (Need You Now)
Videoklip roku – Miranda Lambert (The House That Built Me)
Singl roku – Miranda Lambert (The House That Built Me)
Píseň roku – Miranda Lambert (The House That Built Me)
Pěvecká spolupráce roku – Zac Brown Band a Alan Jackson (As She´s Walking Away)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ACM Awards 2011: Taylor Swift se stala Umělcem roku