Menu
TOPZINE.cz
Hudba

AC/DC zazní na koncertu v Praze a Brně. Přijede jejich slavný revival

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

18. 3. 2013

Australská kapela ACCA / DACCA míří do České republiky. Jak název napovídá, jedná se o uznávaný revival hardrockových veteránů AC/DC. Mají v plánu dva koncerty, zastaví se v Brně a v Praze.

FOTO: ACCA/DACCA

Revival doporučuje i kytarista AC/DC Angus Young, Zdroj: Livenation

ACCA / DACCA vznikli před třinácti lety v australském Brisbane. Založil je zpěvák a velký fanoušek AC/DC Larry Attard, jehož pěvecký projev i chraplavý hlas nápadně připomíná původního frontmana AC/DC Bona Scotta.

Ten s kapelou působil do roku 1980, kdy předčasně zemřel. Jeho nástupcem se poté stal Brian Johnson, známý svým taktéž typickým hlasem a nepostradatelnou bekovkou na hlavě.

Skupina má v sestavě i kytaristova jmenovce

Výraznou figurkou sestavy opravdových AC/DC je kytarista Angus Young, který tradičně vystupuje ve školácké uniformě. Jeho protějšek z ACCA/DACCA dovede zdařile přehrávat jeho riffy, a navíc se svým velkým vzorem sdílí i příjmení, jmenuje se David Young.

Za bicí usedne talentovaný benjamínek Jesse Attard, který oslavil teprve patnácté narozeniny, ale starším kolegům bez potíží stačí.

Revivalové kapely někdy sklízejí od svých předobrazů spíše pohrdání nebo jsou pro rockové velikány vzduch. Zdá se ale, že AC/DC si své obdivovatele oblíbili. Angus Young prohlásil, že pokud fanoušci nemají možnost se dostat na koncert AC/DC, doporučil by jim zajít právě na ACCA/DACCA.

Kdo si chce připomenout dnes již klasické hity jako Back in Black nebo Highway to Hell, může se na protinožce zajít podívat buď 6. června v brněnském Semilasso, nebo o dva dny později do pražského Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou k dostání online za 350 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

AC/DC zazní na koncertu v Praze a Brně. Přijede jejich slavný revival