Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Absolutním vítězem Česko Slovensko má talent se stalo duo Dae Men

Petra Duhajská

Petra Duhajská

29. 11. 2010

Dae Men!SPECIÁL!Po třech měsících, kdy mohli diváci televizí Prima a Joj sledovat talentovou show Česko Slovensko má talent, konečně známe vítěze. V neděli 28. listopadu 2010 se jím po několikahodinovém velkém finále stalo duo silových akrobatů Dae Men.

Dae Men

Takto vypadají absolutní vítězové, Zdroj: TV Prima

Celý večer byl pojat ve velkém stylu – porota přijela v bílém kočáře, opět byla zařazena do programu večera i speciální vystoupení, to první hned v úvodu obstarala porotkyně a čerstvá slavice Lucie Bílá, která se v červených dost odhalujících šatech pustila do AC/DC.

A aby toho nebylo málo a aby nezůstal všechen talent jen na brněnském výstavišti, proběhl zároveň v Praze rozlučkový večírek, na kterém samozřejmě nechyběla spousta zajímavých hostů. I na tomto večírku jsme byli a přinášíme vám z něj fotogalerii, kterou najdete na konci článku. Nejdřív si ale pojďme připomenout, jak probíhal soutěžní večer v centru dění.

Souboj tance a zpěvu? Ne tak docela

V semifinálových kolech i v jiných verzích soutěže Got Talent se sice objevily nejrůznější druhy talentů, ale nakonec se skoro vždy zdálo, že hlavními dvěma kategoriemi, ze kterých téměř jistě vzejde vítěz, byly zpěv a tanec. Československé finále tyto předpoklady ale tak docela nenaplnilo…

FOTO: Česko Slovensko má talent

Lucie Bílá v dalším extravagantním modelu, Zdroj: TV Prima

První přišla na řadu akrobatická skupina Chebejet, pro velký večer v žluto-červeno-černých úborech. Při dynamickém a originálním vystoupení chvílemi tuhla krev v žilách. Porota nešetřila chválou a předpověděla dívkám a chlapci velkou budoucnost.

Celkově se z pohledu diváků i poroty jednalo o vydařený večer. Kritiky bylo slyšet málo, na spočítání případů, kdy diváci v hale i porota povstali ke standing ovations, nestačily prsty jedné ruky. Rozmrzl dokonce i přísný Jaro Slávik. Po číslu sympatického kouzelníka-tanečníka Radka Bakaláře dokonce uznal, že dlouho nechápal, v čem ostatní vidí jeho kouzlo, a ocenil Radkův šarm a osobní pojetí kouzlení.

Sourozenecké rapperské duo NH6 opět dokázalo rozpumpovat publikum. Porota sice upozornila na to, že v Las Vegas by jejich poselství předávané v rodné slovenštině nemělo takový úspěch, ale ocenila, že si bratři Heňo a Noro vybrali právě tuto cestu.

Vtipní křečci, dojemný sesterský duet a oslniví Dae Men

Taneční skupina Křečkovi muži sice v semifinále tak docela nezářila, ale svou finálovou šanci nepromarnila. Kromě skvělého tanečního výkonu totiž vsadili hlavně na humor, se kterým slavili úspěch už v castingu. Zejména parodie na Pobřežní hlídku nakonec donutila k potlesku i Jara Slávika. „O moc lepší než semifinále,“ pochválil křečky.

Sestry Katarína a Zuzana Winklerovy se vrátily k písni, se kterou uspěly na začátku své cesty soutěží, a nemusely litovat. Krásný duet, který proslavily Céline Dion a Barbra Streisand Tell Him, znovu pozvedl na nohy většinu diváků.

A skoro se zdálo, že na nohou mohli všichni zůstat. Finálové číslo sexy silových akrobatů Dae Men bylo totiž skutečně ohromující. Příběh muže a padlého anděla dokonce vehnal slzy do očí Lucie Bílé a možná nejen jí. Kromě síly a perfektně zvládnuté techniky Dae Men potvrdili i své další kvality: originalitu, eleganci a už tolikrát zmiňovaný sexappeal. „Obdivuhodné, extra třída,“ znělo hodnocení Jana Krause. Jaro Slávik dvojici dokonce pasoval na favority na celkové vítězství. A ocenil zejména to, že se dokázali v průběhu soutěže neustále zlepšovat.

Od Pastelek až k bránici zmáhajícímu vystoupení Richarda Nedvěda

Taneční skupina The Pastels věrna svému jménu vystřídala různé styly i různá témata a stejně jako Veronika Stýblová, jejíž hlas a pěvecké schopnosti jsou v jejích 15 letech téměř neskutečné, sklidila velký aplaus.

Skupina Mako!Mako si pro finále vybrala píseň, která celá sestává z jediného slova. Tím je jméno jedné novozélandské hory, nejdelší geografický název na světě: Tetaumatawhakatangihangakoauaotama-teaurehaeaturipukapihimaungahoronukupokaiwhenuaakitanarahu. Svěží spojení ženského hlasu, živých beatboxových bicích, baskytary, kytary a tentokrát i houslí jako by ani nikdo ve finále takové soutěže nečekal. „Děláte to netradičně – a správně,“ pochválil Jaro Slávik.

V dobré náladě a na vlně pohody večer pokračoval díky kouzelníkovi Richardu Nedvědovi. Snažit se popsat jeho vystoupení ani nemá smysl, protože jeho hlavní kouzlo spočívá v neodolatelném osobním podání, smršti vtipných přehnaně banálních komentářů a neustálém kontaktu s publikem. Vystoupení se účastnil i Jan Kraus a vypadal, že si ho na pódiu užívá snad ještě víc než diváci. Když se vrátil za porotní stolek, zhodnotil Richardovo číslo šalamounsky: „Já nemám co říct, což je nejvíc, co můžu říct.“

Závěr ve znamení hudby a smrti

Dominika Hašková si pro finále zvolila velký hit 80. let Walking on Sunshine od Katriny & The Waves a předvedla svůj temperament. Dalším, kdo dokázal, že talent se projevuje už v nízkém věku, byl čtrnáctiletý saxofonista Patrik Žiga, který se od semifinálových pohádkových melodií vrátil k jazzu. A vysloužil si od Jara Slávika slib, že i kdyby to s výhrou nevyšlo, konzervatoř bude moci vychodit.

S nešťastnou třináctkou si nedělali hlavu tanečníci ze skupiny Mighty Shake Zastávka. I pro finále si připravili vizuálně působivé a monumentální vystoupení, tentokrát na motivy smrti a řeky osudu. Poslední přišel na řadu dnes už slavný slovenský učitel hudby Marián Zázrivý. Tak jako sestry Winklerovy se vrátil k tomu, s čím uspěl hned na začátku. Tentokrát ale árie Nessun Dorma z opery Turandot nevyvolala tak bouřlivou reakci jako napoprvé. Jaro Slávik zkonstatoval, že člověk až neví, co si myslet, a zalitoval zejména toho, že Marián nepředvedl v soutěži žádný posun.

Rozhodnutí – celkovým vítězem se stali Dae Men

Do rozhodování už tentokrát neměla porota co mluvit. Vše se odvíjelo jen a jen od počtu sms zaslaných jednotlivým soutěžícím před okamžikem, kdy se Jakubovi Prachařovi konečně podařilo ukončit hlasování.

Před vyhlášením vítěze se brněnskému i televiznímu publiku znovu představili vítězové slovenských talentů, taneční skupina Old School Brothers. A po jejich verzi Addamsovy rodiny už přišla dlouho očekávaná chvíle. I když ještě trochu protáhnutá… Nejprve totiž moderátoři odhalili pouze tři možné výherce: Mariána Zázrivého, Richarda Nedvěda a duo Dae Men.

Celkovým vítězem soutěže Česko Slovensko má talent se stali Dae Men. Od generálních ředitelů Primy a Jojky obdrželi svou cenu – šek na 100 tisíc euro a poukázku na angažmá v Las Vegas. Zdeněk Moravec a Petr Horníček nemohli najít vhodná slova. Ale dokázali najít dost sil na to, aby už jako vítězové zopakovali své finálové číslo.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Absolutním vítězem Česko Slovensko má talent se stalo duo Dae Men