Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Abraham Lincoln mohl vypadat jako Liam Neeson… A teď má smůlu

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

4. 8. 2010

Liam Neeson, hvězda filmu Schindlerův seznam, odešel z plánovaného projektu Stevena Spielberga o prezidentovi Abrahamu Lincolnovi. Kdo ho v jeho roli nahradí?

Abraham Lincoln a Liam Neeson, Zdroj: archiv

To ještě vůbec není jasné. S Neesonem se vážně počítalo, protože se biografie plánuje už nějaký ten pátek. Film měl přijít do kin v roce 2011 a autoři slibovali úžasné herecké zastoupení. Jeden z nejrespektovanějších herců současnost Liam Neeson, před 17 lety nominovaný na Oscara za hlavní roli v dramatu Schindlerův seznam, ale odstoupil. A Spielbergovi se projekt začíná pomalu hroutit – leda že by našel jeho náhradu.

Podle některých diváků je odstoupení Neesona pro film naopak přínosem. Abrahama Lincolna by podle nich měl hrát neznámý herec, aby se vyloučilo ono jéé, to je Liam Neeson!

Herci hlavně vadilo dlouhé čekání, během kterého se tvůrci pořád nedokázali rozhoupat k první klapce. „Lincolna prostě nebudu hrát. Nějaký čas mě projekt zajímal, ale teď mi už přijde, jako bych měl určitou záruční lhůtu… A ta prošla.“

Steven Spielberg, Zdroj: hollywoodoutbreak.com

Spielberg má teď stejně plné ruce práce s dalšími filmy plánovanými na příští rok. Nejprve musí dodělat The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn, poté na něj čeká válečný snímek War Horse. Uvidíme, třeba pak udělá Neesonovi nabídku, kterou nebude moci odmítnout.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Abraham Lincoln mohl vypadat jako Liam Neeson… A teď má smůlu