Menu
TOPZINE.cz
Hudba

A Day To Remember přinášejí nové album. A opět míchají vodu a oheň

Radek Kolínský

Radek Kolínský

1. 3. 2011

Některé hudební žánry nelze spojit. Nebo se to alespoň zdá. Ale jak se říká: když se chce, všechno jde. Některé skupiny například kombinují tvrdý kytarový hardcore s velmi diskutabilním pop punkem. Zástupci takovéto hudby jsou třeba A Day To Remember, Four Year Strong nebo třeba Me vs Hero a jiní. První jmenovaní pocházejí z floridského města Ocala a právě vydali album What Separates Me from You.

FOTO: A Day To Remember

A Day To Remember, Zdroj: oficiální myspace skupiny

A Day To Remember začali svou hudební kariéru v roce 2003. Skupinu založil bubeník Bobby Scruggs a kytarista Tom Denney. Jejich působení v kapele je už minulostí. ADTR dnes hrají v pětičlenném složení, v němž zpívají Jeremy McKinnon a Kevin Skaff.

Až na prvotinu And Their Name Was Treason byla všechna jejich alba vydaná pod hlavičkou Victory. Krom několika CD, singlů a jednoho remastrovaného CD/DVD také vydali například cover verzi známého hitu zpěvačky Kelly Clarkson – Since U Been Gone. Ten umístili na svůj Mypsace profil, kde se dočkal velké obliby.

Album Those Who Have Heart vyšlo v únoru 2008. Téhož roku byli časopisem Kerrang nominováni jako Nejlepší mezinárodní nováček, ovšem nevyhráli. Absolvovali několik turné, jedno třeba se skupinami The Devil Wears Prada anebo Alesana.

Následovalo několik koncertů po Austrálii, ale také v Německu, kde hráli poprvé. Vyšlo jim album Old Record, které získalo několik ocenění, krom jiného bylo také v časopisu Rolling Stone zvoleno mezi 40 nejlepších alb měsíce. V roce 2009 vyrazili na velmi známou Warped Tour. Ani CD Homesick se neobešlo bez turné a to s hvězdami jako Enter Shikari, Silverstein a dalšími

V létě 2010 webová stránka hudební stanice MTV ukázala světu videoklip Have Faith In Me. Pro kompilaci Pop Goes Punk 2 vytvořili předělávku od denverské party The Fray’s – Over My Head (Cable Car). Čeští fanoušci se z prvního koncertu A Day To Remember těšili 14. června 2010. Podporu v Lucerna Music Baru dělali ADTR Death By Stereo.

Na albu What Separates Me from You najdeme mnoho písní podobné těm z předešlých alb. Což ovšem nemyslím jako hanění téhle novinky. Člověk se někdy může pozastavit nad skladbami pomalejšího rázu, jindy zase zaskotačit na ty rychlejší. Druhá možnost převažuje, proto si fanoušci těchto tvrdších melodií přijdou spíše na své. A to jak s hudbou, tak i hromovým hlasem Jeremyho McKinnona.

Vyloženě pomalejší písničku či dokonce ploužák na této desce nehledejte, to ovšem neznamená, že hudebníci z ADTR nemají cit pro popové pasáže.  What Separates Me from You umí bravurně symbolizovat celou tvorbu kapely. Je to takový cukr o tvrdosti kamene. Ne a ne se rozpustit.

A Day To Remember – What Separates Me from You

Vydáno: 2010
Skladby: Sticks & Bricks, All I Want, It’s Complicated, This Is The House That Doubt Built, 2nd Sucks, Better Off This Way, All Signs Point To Lauderdale, You Be Tails, I’ll Be Sonic, Out Of Time, If I Leave
Vydalo: Victory
Celkový čas: 33:01
Hodnocení: 3***

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

A Day To Remember přinášejí nové album. A opět míchají vodu a oheň