Menu
TOPZINE.cz
Z domova

9 nejtragičtějších silničních nehod na českém území

ČTK

ČTK

21. 9. 2015

Přinášíme přehled nejtragičtějších silničních dopravních nehod na českém území v historii samostatné ČR. Nehoda ze čtvrtka polské dodávky na dálnici D1 u Rousínova na Vyškovsku si vyžádala celkem šest životů.

autonehoda_vrak_dopravni_nehoda

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

1. Dvacet obětí:

8. března 2003 – Na silnici E55 nedaleko obce Nažidla na Českokrumlovsku se převrátil patrový autobus, který spadl z asi sedmimetrového srázu. Na místě zemřelo 17 lidí, dva po převozu do nemocnice a poslední oběť zemřela na následky zranění v roce 2006. Zraněno bylo 34 lidí.

2. Deset obětí:

2. února 1999 (ČR) – U obce Středokluky v okrese Praha-západ narazil řidič plně obsazeného autobusu do stojícího nákladního vozu a do osobního auta. Nehodu nepřežilo 10 osob (sedm zemřelo na místě, tři podlehly zraněním v nemocnici) a 27 lidí bylo zraněno, z toho 15 těžce.

3. Osm obětí:

13. února 2008 – Osm lidských životů si vyžádala dopravní nehoda na rychlostní silnici R7 u Panenského Týnce na Lounsku. Střetly se tam nákladní vůz, mikrobus a osobní automobil.

4. Sedm obětí:

26. října 2001 – Na obchvatu Loun se čelně střetl Volkswagen Passat s Fiatem Punto, na místě zemřelo šest lidí. Řidička, která nehodu zavinila, zemřela na následky zranění v nemocnici.

5. Šest obětí:

28. srpna 2004 – Na silnici z Litomyšle na Moravskou Třebovou u obce Gajer se čelně střetl Ford Tranzit s osobním vozem Renault Nevada. V osobním voze, jehož posádka nebyla připoutaná, zemřeli čtyři dospělí a dvě dívky ve věku šest a osm let (přežil roční chlapec, který spal v zavazadlovém prostoru).

6. Šest obětí:

13. prosince 2004 – Šest lidí zahynulo a stejný počet utrpěl zranění při nehodě linkového autobusu na dálnici D1 u Domašova na Brněnsku. Do autobusu, který vyjížděl z odpočívadla u motorestu Devět křížů, zezadu narazil kamion pro přepravu automobilů. Mezi šesti oběťmi, které pocházely ze Slovenska, byla i teprve sedmiměsíční holčička.

7. Šest obětí:

16. července 2006 – Šest mrtvých, z toho pět na místě, a devět zraněných si vyžádal náraz linkového autobusu do mostního pilíře na druhém kilometru dálnice D8 u Zdib nedaleko Prahy. Nehodu zavinil řidič autobusu, který pravděpodobně usnul.

8. Šest obětí:

9. února 2011 – Při srážce dvou aut na rychlostní silnici R46 u Prostějova zahynulo šest lidí, z toho jedno dítě. Nehoda se stala poté, co jedno osobní auto přeletělo svodidla.

9. Šest obětí:

17. září 2015 – Při srážce nákladního auta a dodávky na dálnici D1 u Vyškova zahynulo pět lidí. V nemocnici v Brně-Bohunicích zemřela o několik dní později jedna ze tří zraněných, obětí je tak celkem šest.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 nejtragičtějších silničních nehod na českém území