Menu
TOPZINE.cz
Hudba

9 nejlépe placených DJů světa: Kdo si letos vydělal miliony dolarů?

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

3. 10. 2013

Mnohým možná přijde hraní DJů jako zábava, ovšem ve skutečnosti se jedná o zaměstnání jako každé jiné. V následujícím článku jsou uvedeny celkové příjmy za vystoupení, kontrakty a prodeje hudební produkce nejlépe placených DJů světa za uplynulý rok.

FOTO: Tiesto

Světově uznávaní DJové si přijdou na pěkné peníze. Sám Tiesto (na obrázku) vydělá za rok 32 milionů. | Zdroj: facebook.com

1. Calvin Harris – 46 milionů dolarů

Devětadvacetiletý rodák ze Skotska si nejen díky spolupracím s Rihannou či Ellie Goulding za minulý rok vydělal více než např. Kate Perry. V únoru letošního roku podepsal smlouvu na 70 vystoupení v jednom v nejprestižnějších klubů Las Vegas. „Byl jsem ve správný čas na správném místě,“ komentoval Harris skromně své umístění v čele žebříčku.

2. Tiësto – 32 milionů dolarů

Holandská legenda elektronické hudby hrající téměř dvě desetiletí si za uplynulý rok na své konto připisuje dalších více než 140 vystoupení. Mimo své obvyklé rezidence na Ibize si navíc pro letošek připsala také superklub Hakkasan v Las Vegas. „Byl jsem tam posledních deset let a už to pro mne nebylo nic zvláštního,“ komentoval rozšíření svého působení.

3. David Guetta – 30 milionů dolarů

Z undergroundových klubů Paříže se dostal na samotný vrchol a nejen díky popovým spolupracím s hvězdami jako The Black Eyed Peas či Usher si vybudoval opravdu zvučné jméno. Nyní pětačtyřicetiletý Guetta zvládl za poslední rok hrát na více než 120 vystoupeních včetně spolupráce na turné Rihanny či týdenní rezidence ve vyhlášeném klubu Pacha na Ibize.

FOTO: Deadmau5

Roční příjem 21 milionů dolarů má Deadmau5 rovněž díky svému vydavatelství Mau5trap. | Zdroj: facebook.com

4. Swedish House Mafia – 25 milionů dolarů

Přestože trojice stojící za projektem Swedish House Mafia Sebastian Ingrosso, Axwell a Steve Angello ohlásila letos v březnu konec společné kariéry, podařilo se jí za uplynulý rok vydělat takovou sumu, aby se umístila mezi pěti nejlépe placenými interprety. Do výpočtu celkového zisku byla započítána pouze společná vystoupení všech tří členů jako skupiny.

5. Deadmau5 – 21 milionů dolarů

Proslulý DJ s myší přilbou obdržel za svá vystoupení, jichž bylo v porovnání s jeho vrstevníky někdy i o polovinu méně, rekordní sumu peněz. V klubech jako zmiňovaný Hakkasan si přišel za rok na více než 200 000 dolarů. Obrovský příjem pro kanadského DJe však představuje také jeho prestižní vydavatelství Mau5trap společně s prodejem licencí.

6. Avicii – 20 milionů dolarů

Ve svých třiadvaceti letech je tento švédský DJ, který se naučil hrát v pokojíčku na pirátském softwaru, nejmladším umělcem na tomto seznamu. „Nic víc nepotřebuješ,“ řekl v rozhovoru. „Stačí ti počítač.“ Společně se svým debutovým albem True, jež vyšlo v září, sklidil za uplynulý rok úspěch také se singlem Wake Me Up, který si stáhly miliony lidí z celého světa.

FOTO: Afrojack

Holanďan Afrojack si díky svému příjmu mohl dovolit Ferrari. Už za hodinu ho ale neměl. | Zdroj: facebook.com

7. Afrojack – 18 milionů dolarů

Pětadvacetiletý Holanďan Nick van de Wall si očividně svých nemalých příjmů užívá naplno. V únoru si koupil luxusní Ferrari 458, které o hodinu později zničil při havárií. Druhý den koupil nové. Přesto však majitel proslulého vydavatelství Wall Recordings zůstal věrný klubu Wynn a odmítl nabídku klubu Hakkasan, kde mohl hrát za dvojnásobný plat.

8. Armin van Buuren – 17 milionů dolarů

Evropský král trancu, jenž je považovaný za jednoho z nejlepších DJů světa, si svým pořadem A State of Trance získal uznání, ale také obrovský zájem, který vedl k více než 120 koncertů za uplynulý rok. Přítel nizozemské královské rodiny letos vydal pátou studiovku Intense a může se pochlubit vystoupením na korunovaci krále Nizozemí Willema-Alexandera a královny Máxime.

9. Skrillex & Kaskade – 16 milionů dolarů

Americký umělec s nezaměnitelnou vizáží si za rok přišel na šestimístnou částku v amerických dolarech za vystupování v klubech po celém světě, přičemž největší podíl na této částce pochází z jeho rezidence, která je, nečekaně, opět v Las Vegas. Za svou produkci obdržel tři ceny Grammy a také ocenění Annie Award za originální hudbu k snímku Wreck-It Ralph.

O devátou příčku na seznamu nejlépe placených DJů se Skrillex dělí s o téměř dvacet let starším umělcem Kaskade. Ten však za poslední rok odehrál více než 130 koncertů a drží krok s někdy až o polovinu mladšími interprety. Také Kaskade se usadil na půdě Las Vegas a po dlouhodobé rezidenci v Encore Beach Club od letoška vystupuje v klubu Marquee.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 nejlépe placených DJů světa: Kdo si letos vydělal miliony dolarů?