Menu
TOPZINE.cz
Hudba

9 nečekaných hudebních fúzí: Víte, jak zní mix Skrillexe a The Doors?

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

12. 9. 2013

Na poli elektronické taneční muziky v posledních letech vzniká řada pokusů o oživení žánru formou nejrůznějších crossoverů, které vedou k zajímavým kolaboracím. A právě ty nejneočekávanější spolupráce jsme pro čtenáře vytřídili v následujícím výběru.

FOTO: Skrillex

Skrillex pozoruhodně skloubil dubstep a produkci rockových The Doors. | Zdroj: Supraphon

Bloody Beetroots & Paul McCartney

Mnohé fanoušky zajímalo, co dovedlo italského producenta v masce a bývalého člena kapely Beatles ke spolupráci. K údivu všech to byl jejich společný přítel, člen skupiny Killing Joke vystupující jako Youth, který se společně s nimi podílel na produkci skladby Out of Sight, jež se nese v tempu pomalého elektra a letos v létě sklízela nebývalé úspěchy.

Deadmau5 & The Foo Fighters

Jelikož američtí rockeři Foo Fighters reprezentují starou školu, spolupráce s představitelem moderního elektra Deadmau5em byla velmi nepravděpodobná. K údivu všech se tyto dvě ikony setkaly minulý rok v živém vystoupení na předávání cen Grammy na počest elektronické hudby. Šok dále vystupňovali David Guetta a Lil Wayne, kteří se k vystoupení přidali.

Skrillex & The Doors

V singlu Break n’ A Sweat z loňského EP Bangarang se podařilo americkému producentovi Skrillexovi pozoruhodně skloubit zvuk moderního dubstepu s vokály a produkcí legendární rockové kapely The Doors. Skladba mimo nově nahraných vokálů obsahuje také původní sample rozhovoru s Jimem Morrisonem z šedesátých let.

Kanye West & Gesaffelstein + Brodinski

Dva francouzští lídři temného techna, kteří udávají nové hudební trendy elektronické muziky, spojili své síly s americkým rapperem Kanye Westem na jeho posledním albu s názvem Yeezus. Skladby Black Skinhead a Send It Up, na jejichž produkci se podíleli, tak perfektně vystihují charakteristický zvuk Gesaffelsteina, který je doplněn Westovými texty.

Chuckie & Slash

Bývalý kytarista hard rockové skupiny Guns N‘ Roses se nečekaně objevil letos v březnu na pódiu společně s producentem taneční hudby Chuckiem během jeho vystoupení na Ultra Music Festivalu. Ukázalo se, že již rok předtím se sešli společně ve studiu a s pomocí producenta Betatraxx nahráli singl Rocktronica, který pak Slash hrál živě na několika festivalech.

Zedd & Lady Gaga

Jak je o Lady Gaga známo, neustále posouvá své hranice a dle dostupných informací se koncem letošního roku na albu Artpop můžeme těšit na řadu experimentů. Desku částečně produkoval její společník z vydavatelství Interscope, úspěšný mladý producent Zedd, který údajně u řady skladeb nebyl vázán žádnými pravidly a prostor tak dostala jeho fantazie.

Steve Aoki & Linkin Park

Proslulý festivalový vrhač dortů Steve Aoki před několika týdny na festivalu Summer Sonic v Japonsku představil svůj nový hit A Light That Never Comes, kterým šokoval nejen své fanoušky, ale zejména příznivce amerických rockerů Linkin Park, jež se na skladbě podíleli. Singl má dle producentů být mostem propojujícím fanoušky rocku a elektroniky.

Diplo & No Doubt

Americký producent a DJ Diplo má za sebou již nespočet neočekávaných spoluprací, mezi které lze zařadit například i produkci pro Justina Biebera či Snoop Liona. Pro tentokrát se však spojil s americkými rockery No Doubt a nahráli společně melodickou skladbu Push and Shoves příchutí dubstepu, ale i raggae či ska, dokreslenou vokály Gwen Stefani.

Avicii & Mike Einziger

Letošní hitovka Wake Me Up švédského producenta Aviciiho úspěšně obsadila první příčky hitparád po celém světě a to zejména díky chytlavé melodii, na které se podílel kytarista kapely Incubus Mike Einziger. Avicii kytaristu oslovil s žádostí o spolupráci, která dle jeho slov „nejspíš spoustu lidí nasere.“ A odpověď Einzigera? „Perfektní, jdem na to.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 nečekaných hudebních fúzí: Víte, jak zní mix Skrillexe a The Doors?