Menu
TOPZINE.cz
Hudba

9 hudebních objevů roku 2013: Znáte obdobu Paramore nebo Johna Butlera?

V dnešním výběru jsme si pro vás připravili pozoruhodné nováčky z českých a slovenských luhů a hájů. Někteří z nich se teprve rozkoukávají, jiní zas už měli možnost si třeba i na nějakém tom větším letním fesťáku zahrát. A o které interprety že se jedná?

FOTO: All These Memories

„Čeští Paramore“ All These Memories. | Zdroj: facebook.com

1. Lex Barker

Českobudějovický rap přináší hodně milé osvěžení ve změti „umělců“ v čele s Legendou Hroznové Lhoty Metrixem Steelem. Střídání zpěvu, rapu a samplů zní dohromady skvěle a do pohodové atmosféry výborně zapadá. V dohledné době se kluci chystají vydat klip k songu Mě baví.

2. All These Memories

Pětičlenná partička z Opavy si během krátké doby svého působení získala přívlastek „čeští Paramore“. Že se za něj nemusí vůbec stydět, vás přesvědčí jak jejich energická hudba, tak úžasný hlas teprve sedmnáctileté zpěvačky Natálie.

3. Donnie Darko

Progressive-rocková naděje z Plzně. Z původně one man projektu se po čase vyklubala plnohodnotně šlapající kapela. Momentálně je na programu práce na debutovém albu.

4. Adam Morkus

Kytarový virtuos si vyzkoušel hodně profesí, od práce s maltou po tu s počítačem. Jeho velkou láskou ale zůstala kytara. Pro toho, kdo si rád poslechne Johna Butlera nebo Andyho Mckee je to jasná volba.

5. Tommy Indian

Hned při prvním poslechu partičky z Berouna vás napadne: „tý jo, noví Charlie Straight“. Takových a k tomu dobrých kapel je u nás pořád málo, takže jen tak dál. Od června na youtube běží jejich první klip k písni Slow slow slow.

6. The Fall of Ghostface

Šestičlená smečka zaútočí na vaše zvukovody kombinací jemného ženského vokálu se screamem. Přes léto stihli ve svém nabitém programu nejen rozbít dvě stage, ale taky vystoupit na festivalu Brutal Assault a ohromit diváky v české verzi MTV Rocks. Ve svém prvním klipu nemají problém si to rozházet u obřích olihní.

7. Noah Ellenwood Band

Zpěváka a kytaristu s americkými kořeny si někteří možná vybaví ze soutěže Česko hledá Superstar, kde se pokoušel v patnácti letech prorazit. Melodický popík ve spojení se sametovým hlasem si vás podmaní. Nyní se věnuje skládání písní a zkoušení s kapelou, se kterou plánuje výjezd do USA.

8. Malá Zoe

Jazzová česko-slovenská kapela v čele s frontwoman Luciou, která se kromě hudby věnuje i studiu psychologie a sociálních věd. Na svém kontě má jak hodně vysokoškolských titulů, tak i role ve filmech např. Milenci a Vrazi nebo Bathory. Kapela chystá na 3. října svůj debut a nakonec podzimu pár samostatných koncertů.

9. Evelynne

Jestli ve vašem playlistu vévodí Airfare či Sunshine, tak tahle partička určitě nemůže chybět. V současné době kapela usilovně pracuje na desce společně s Borisem Carloffem. První ochutnávku z nového alba vypustili prvního září a poslechnout si ji můžete na Youtube nebo na jejich Bandzone profilu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 hudebních objevů roku 2013: Znáte obdobu Paramore nebo Johna Butlera?