Menu
TOPZINE.cz
Hudba

9 DJs po padesátce: Kteří slavní řádí na pódiu jako za mlada?

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

10. 9. 2013

Moderní taneční scénu má zřejmě většina lidí spojenou s mladistvým publikem a stejně tak i s vystupujícími, kteří mnohdy nedosahují ani plnoletosti. Následující výběr však dokazuje, že dovádění na pódiu není výsadou mladých a člověk je jen tak starý, jak se cítí.

FOTO:Ruth Flowers

Sedmdesátnice Ruth Flowers pořád dobře ví, jak si užít života. Zdroj: facebook.com

Giorgio Moroder (73)

Giovanni Giorgio Moroder, muž stojící za proslulými hity sedmdesátých let zpěvačky Donny Summer, se ve svém úctyhodném věku rozhodl vystoupit z pomyslného pozadí producenta před publikum jako DJ. Ve svých setech nyní mixuje léty prověřené skladby s úspěšným singlem Giorgio By Moroder z nového alba dvojice Daft Punk, na jehož produkci se sám podílel.

Annie Nightingale (73)

Anne Avril Nightingale nejvíce proslula jako první ženská moderátorka a současně také nejdéle působící moderátorka na anglické stanici BBC Radio 1. S vysíláním nejnovějších hitů převážně z oblasti breakbeatu do éteru se však nespokojila a začala pravidelně vystupovat jako DJ v anglických klubech, ale také na festivalech po celé Evropě i mimo ni.

Ruth Flowers (73)

Přestože Angličanka Ruth Flowers vyrůstala v hudebně orientované rodině, k muzice se opravdu přiblížila až poté, co ji její vnuk pozval na svou narozeninovou oslavu. Právě na ní si totiž zamilovala míchání energické elektronické muziky, zapracovala na sobě a zanedlouho začala produkovat vlastní hudbu a vystupovat na prestižních akcích pod pseudonymem Mamy Rock.

Afrika Bambaataa (56)

Americký producent a DJ Kevin Donovanna počátku osmdesátých let, kdy počítače byly velké jako lednice, experimentoval s kombinací hip hopu a zvuků počítačového elektra a postaral se tak o vznik nového hudebního stylu zvaného electro funk. Tento styl následně ovlivnil vývoj taneční hudby, kterou rodák z Bronxu na svých vystoupeních dodnes hraje.

Boy George (52)

Nechvalně známý frontman kapely Culture Club se postupem času od zpěváka popové kapely osmdesátých let vypracoval na rezidentního diskžokeje La Troya v klubu Amnesia na Ibize, kde letos sklízel obrovské úspěchy. Své dovednosti za mixážním pultem předvedl například již před sedmi lety českému publiku na domácím festivalu Mácháč.

Carl Cox (52)

Dvaapadesátiletý rodák z Barbadosu začínal v osmdesátých letech hrát v britských klubech hardcore a rave, přesto je dnes znám spíše jako živoucí legenda techna. Mohutný chlapík s širokým úsměvem a charakteristickou mezerou mezi zuby navzdory svému věku dodnes mixuje sety plné energie na těch nejznámějších festivalech jako je Tomorrowland či UMF.

Pete Tong (53)

Dalším z řad moderátorů rádia BBC Radio 1 není nikdo jiný než Peter Tong, který přestože v mládí miloval bicí, již ve svých patnácti letech poprvé vystupoval na veřejnosti jako DJ. Svůj vytříbený vkus pravidelně prokazoval v kompilacích Essential Selection, ale také například v soundtracku k filmu Human Traffic. Nyní má svou rezidentní show na Ibize.

Paul Oakenfold (50)

Anglický producent a DJ Paul Oakenfold se do dějin zapsal jako průkopník tranceových a baleárských rytmů, které od roku 1989 znějí z jeho vydavatelství Perfecto Records. Dnes také patří k nejžádanějším diskžokejům světa a jeho nejnovější kompilace nesoucí název Vegas to Ibiza charakterizuje jeho rezidence, ve kterých působí.

Fatboy Slim (50)

Uplynulo již více než patnáct let od dob, kdy světem hýbaly hity Right Here Right Now či Praise You, které Normana Cooka nejvíce proslavily. Ten však letos klubovou scénu opět rozproudil skladbou Eat Sleep Rave Repeat, se kterou cestuje po celém světě. Jeho temperament mohli čeští fanoušci na vlastní kůži zažít vloni na domácím Open Air Festivalu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 DJs po padesátce: Kteří slavní řádí na pódiu jako za mlada?