Menu
TOPZINE.cz
Cestování

8 zajímavých a podivných hostelů a hotelů, které musíte na cestách vyzkoušet

Petr Vondrlík

Petr Vondrlík

18. 3. 2022

Přemýšlíte, jak si udělat cestování ještě zajímavější? Zařaďte do svých plánů některé z těchto hostelů a hotelů, které vaše putování po světě s jistotou ozvláštní.

1. Hotel Pripjať

Pripjat

Strávit noc v Černobylu? Přijde vám to nemožné? Věřte, že v hotelu Pripjať to jde. 

Hotel je možná trochu nadnesené slovo, protože budete muset snést noc v jednoduché ubytovně sovětského stylu. Buďte připraveni na občasné výpadky teplé vody a raději si vezměte také vlastní toaletní papír. Zážitek to však bude nezapomenutelný.

Asi vás napadne, zda je přenocování v uzavřené oblasti bezpečné. Je pravda, že v okruhu 10 km od elektrárny je i dnes možné najít vysoce zamořené oblasti, město Černobyl je však již bezpečné. Leží 18 km od bývalé jaderné elektrárny a 20 km od opuštěného města Pripjať. Někteří z původních obyvatel se sem dokonce vrátili dožít.

Cenová náročnost: *** (samotné ubytování není drahé, do zóny se však lze legálně dostat jen v rámci organizovaných zájezdů, jejichž vícedenní varianty začínají na ceně kolem 200 €

2. The Walled Off Hotel, Palestina

Walled Off Hotel by se dal označit jako ubytování s nejhorším výhledem na světě. Stojí totiž na okraji Betléma přímo proti kontroverzní zdi, která dělí Izrael od Palestiny. Hotel je významný tím, že se na projektu podílel i umělec Banksy, který stojí za kompletní výzdobou interiéru. Mimo to si zde budete připadat trochu jako zazdění.

Cenová náročnost: **

3. Book and Bed hostel, Tokio

Nemusíte být knihomol, abyste si tento hostel zamilovali. Book and Bed Hostel je doslova jako knihovna, ve které můžete usnout u dobré knihy. Kapslové kóje jsou obsypané policemi plnými knih. Uvnitř kójí je malé světýlko, abyste si mohli v klidu číst a nerušili ostatní. Hostel se nachází ve čtvrti Asakusa v centru Tokia.

Cenová náročnost: *

4. Hotel Costa Verde

Při pohledu na letadlo v korunách džungle vás pravděpodobně jako první napadne, že stojíte na místě letecké katastrofy. Ve skutečnosti však jde o stylový hotel vytvořený z Boeingu 727. Toto netradiční ubytování najdete přímo v národním parku Manuele Antonio na pobřeží Tichého oceánu. Interiér letounu je obložený týkovým dřevem a pokoje jsou vybavené nábytkem z masivu. Na oběd potom můžete vyrazit do nedaleké Cockpit Cottage vyrobené z letadla Aéropostale.

Cenová náročnost ****

5. Jumbo Stay

Jumbo stay hotel

Žádný z fanoušků letectví si Jumbo Stay nesmí nechat ujít. Tento hostel vznikl přestavěním letadla 747-200 původně vyrobeného pro Singapore Airlines, které později létalo dokonce pro legendární Pan Am.

Na první pohled Jumbo Stay nepatří mezi levné ubytování, ve skutečnosti je však nabídka přizpůsobená každé peněžence. Pokud máte hlouběji do kapsy, můžete zvolit 4-lůžkový pokoj za cenu od 450 SEK/postel. Pro opravdové fajnšmekry je připravený prémiový dvoulůžkový pokoj v kokpitu letadla (od 1850 SEK).

Celou atmosféru zážitku dokresluje i místo, kde letadlo stojí. Jumbo najdete přímo na stockholmském letišti Arlanda nedaleko cargo terminálu.

Cenová náročnost: ****

6. V tradiční kyrgyzské jurtě

Jurta

Pokud se do Kyrgyzstánu chystáte, nesmíte si tento zážitek nechat ujít. Nejautentičtější nocování v tradiční jurtě je samozřejmě u skutečných nomádů někde v horách se stádem koní a litry kvašeného kobylího mléka – kumysu. Kdo však tuto příležitost nemá, může si spaní v jurtě vyzkoušet v jednom z kempů. Těch je po celém Kyrgyzstánu mnoho. Začátečníci mohou zvolit třeba Happy Nomads Yurt Camp přímo ve městě Karakul a ti odvážnější třeba odlehlé pláně kolem jezera Song-kul nebo pod ostré štíty kyrgyzského Ťan-šanu.

Cenová náročnost: **

7. Skalní hotely v Kappadokii

Už jste se někdy ubytovali ve skále nebo si dokonce pronajali celé jeskynní obydlí? Pokud ne, v Kappadokii máte jedinečnou příležitost. Celá oblast je plná bizarních skalních útvarů, kaňonů a kamenných hradů. V Göreme, hlavním turistickém centru Kappadokie, je možností bezpočet a vybere si každý. Vše závisí jen na vaší peněžence. Spát můžete v luxusním kamenném paláci s výhledem na vyprahlou hornatou krajinu nebo můžete složit hlavu v jednoduché jeskyni s odkapávající vodou, kobercem a primitivním nábytkem.

Cenová náročnost: ** až ***

8. Prison Hostel Karosta, Liepaja

Prison hotel Liepaja

Zajímá vás, jaký je to pocit, být ve vězení na druhé straně mříží? V Evropě existuje hned několik možností, kde si to můžete vyzkoušet. Ale jen v rižském vězení Karosta získáte za 15 € na noc naprosto autentický zážitek. 

Atmosféru navozují oprýskané zdi, staré slamníky a drsní dozorci. Právě na bachaře nevzpomíná většina návštěvníků v dobrém, protože personál svým chováním připomíná tvrdou realitu sovětského vězení. Po této zkušenosti si možná alespoň z části uvědomíte, proč mnoho zdejších vězňů raději volilo sebevraždu.

Cenová náročnost: *

Než vyrazíte na cesty za neobvyklými hotely a hostely, zjistěte jakým způsobem hledat levné letenky. Těchto 18 tipů vás nasměruje k těm nejlepším cenám.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Právě čtete

8 zajímavých a podivných hostelů a hotelů, které musíte na cestách vyzkoušet