Menu
TOPZINE.cz
Studium

8 důvodů, proč studovat vysokou školu

Maturita za dveřmi a vy stále nevíte, zda se přihlásit na vysokou školu nebo se rovnou zapojit do pracovního procesu? Máme pro vás osm důvodů, které vás přesvědčí o výhodách studia na vysoké škole.

1) Rozšíříte si obzory

Akademické prostředí vás okamžitě vtáhne mezi profesionály v oboru. Pokud už před nástupem na vysokou školu máte jasno o svém budoucím povolání, od těchto odborníků získáte spoustu užitečných informací, které se vám budou při studiu i během hledání prvního zaměstnání hodit. Můžete se dozvědět i věci, o kterých byste si informace hledali jen velmi těžko. Velkou výhodou vysokých škol je i možnost zahraničního studijního pobytu nebo stáže. Stipendium přitom nemusíte platit celé sami.

2) Čekají vás praktické předměty

Obzvlášť některé školy si zakládají na praktičnosti svých předmětů. Nemusíte se tak bát, že byste několik let zůstali ležet v knihách a zůstali tak pouze u teoretických znalostí. Předměty založené na teorii bývají často vyvážené předměty praktickými, které vám pomohou připravit se na budoucí profesi.

3) Poznáte nové lidi

Na vysoké škole poznáte mnoho zajímavých lidí se stejnými nebo alespoň podobnými zájmy. Spojuje vás studovaný obor a pravděpodobně i touha po stejném zaměstnání. Na vysoké škole tak získáte potřebné kontakty, které se vám v budoucnu jistě budou hodit.

4) Budete mít čas i na brigádu

Studium vysoké školy není časově tak náročné jako docházení na střední. Často vám mezi přednáškami vzniknou dlouhá časová okna nebo vás některý den čeká pouze jeden předmět. Ve zbytku času si tak můžete přivydělávat na brigádě nebo se nechat zaměstnat na částečný úvazek. Bez problém si vyzkoušíte různé profese a zjistit, co od života čekáte a která práce pro vás bude po ukončení školy nejlepší. Pokud je vašim cílem třeba vysoká škola cestovního ruchu, můžete zkusit různé práce v cestovní kanceláři i hotelu.

5) Připravíte se na pracovní život

Samostatné vyhledávání potřebných informací v knihovnách a na internetu vás připraví na budoucí život. Profesoři vám doporučí vhodnou literaturu i zdroje, ale jen na vás je, jak si nakonec poradíte.

6) Získáte titul

Mnoho lidí se hlásí na vysokou školu hlavně kvůli titulu a myšlenka na něj je pro ně ve zkouškovém období perfektním hnacím motorem. U některých profesí si bez něj navíc ani neškrtnete. Ačkoliv je titul skvělá věc, na konci studia nejspíš stejně zjistíte, že vysoká škola by pro vás byla přínosná i bez něj. V každém případě je titul skvělou odměnou za několikaleté úsilí a píli.

7) Sladký život studenta

Během zkouškového období možná probdíte několik nocí a vypijete hektolitry kafe, ale po zbytek roku si budete s klidem užívat studentského života. Je na vás, jestli půjdete ve středu odpoledne na premiéru filmu, z kamarádčiny oslavy se vrátíte v ranních hodinách nebo budete pravidelně usínat kolem druhé hodiny. Pokud občas vynecháte nějakou přednášku, nic strašného se většinou nestane. Pozdní příchody do práce vám ale zaměstnavatel tak snadno neodpustí.

8) Studentské slevy

Studentské slevy vám umožňují levnější jídlo, jízdné, knihy i divadelní představení. Nebude pro vás tak těžké vydat se vlakem do města na druhém konci republiky nebo si s kamarády zajít na dlouho očekávanou premiéru filmu. Zvlášť pokud se rozhodnete pro některou z vysokých škol v Praze nebo jiném větším městě, bude nabídka studentských slev skutečně velká. A tento luxus si můžete užívat až do 27. narozenin.

Studujte obchod a cestovní ruch

Vysoká škola obchodní nabírá nové studenty do letního semestru už od 1. listopadu 2018. Vybírat můžete z nabídky devíti prestižních oborů, mezi kterými najdete třeba management cestovního ruchu, rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy, průvodcovskou činnost v cestovním ruchu a management leteckých podniků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

8 důvodů, proč studovat vysokou školu