Menu
TOPZINE.cz
Z domova

78 lidí zemřelo na silnicích v červenci. Podrobné statistiky nejtragičtějšího měsíce

ČTK

ČTK

1. 8. 2015

Na českých silnicích přišlo během července o život podle předběžných údajů 78 lidí, což je nejvíc za uplynulých sedm měsíců letošního roku. Ve srovnání s loňským rokem se čísla příliš neliší. 23. červenec vzal na silnicích život hned deseti lidem. Byl to nejtragičtější den tohoto měsíce. 

dopravni-nehoda-autonehoda-smrt

Zdroj: Pixabay

Od začátku roku zemřelo následkem nehody 341 lidí, zhruba stejně jako minulý rok.

Červenec dlouhodobě patří v policejních statistikách k nejtragičtějším měsícům v roce. Za posledních dvacet let drží nechvalný primát červenec 2003, kdy zemřelo 159 lidí. O čtyři roky si nehody v tomto měsíci vyžádaly 120 lidských životů. Zatím naposledy překročil počet obětí stovku v roce 2010 (101 mrtvých), od té doby zemřelo během července na silnicích 60 až 80 osob.

V červenci byly jen čtyři dny, kdy si nehody nevyžádaly žádné oběti na životech. Naopak čtvrtek 23. červenec je s deseti oběťmi na životech zatím nejhorším dnem na českých silnicích. Šest lidí se nevrátilo z cest v pátek 17. července.

Zatím poslední smrtelná havárie končícího měsíce se stala dnes večer ve Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku. Chodec tam zemřel po srážce s motocyklem, motocyklista je těžce zraněný. V noci na dnešek automobil u Čáslavi na Kutnohorsku narazil do betonového sloupu. Jedno dítě v autě zemřelo, další tři lidé se zranili.

Počet obětí dopravních nehod za posledních sedm měsíců:

měsíc počet usmrcených
leden 34
únor 38
březen 45
duben 43
květen 51
červen 52
červenec 78

Autor – ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

78 lidí zemřelo na silnicích v červenci. Podrobné statistiky nejtragičtějšího měsíce