Menu
TOPZINE.cz
Technologie

7 tipů, jak šetřit baterii v mobilním telefonu

Dělá vám problém vydržet delší dobu bez nabíječky? V tom případě se podívejte, co je možným důvodem, a zkuste baterii mobilu šetřit hned několika způsoby.

Co (ne)dělat, aby baterie v mobilu dlouho vydržela?

Krátká výdrž baterie je jedním z nejčastějších problémů, se kterými se majitelé smartphonů potýkají. Pokud je to i váš případ a zároveň nechcete či nemůžete dodržovat níže zmíněná doporučení, zvažte pořízení mobilního telefonu s baterií o vyšší kapacitě. Smartphone Xiaomi Redmi Note 10 128GB disponuje baterií s kapacitou 5 000 mAh a možností extra rychlého nabíjení, tudíž si s výdrží baterky nebudete muset dělat starosti.

1. Aktualizujte aplikace

Aktualizaci je dobré provést nejen z důvodu bezpečnostních oprav, ale i kvůli možné optimalizaci spotřeby. Čekají některé z vašich aplikací na update? V tom případě tento tip vyzkoušejte.

2. Snižte jas

Většina smartphonů se dá bez problému ovládat i při nižší než nejvyšší úrovni podsvícení (tedy alespoň za předpokladu, že venku nesvítí silné slunce). Jakmile jas displeje snížíte, výdrž baterie se znatelně zvýší.

3. Zapněte úsporný režim

Úsporný režim baterie doporučujeme preventivně aktivovat ve chvíli, kdy víte, že budete do večera bez nabíječky. Vypnou se tak některé funkce a sníží se nepotřebný výkon procesoru.

4. Vypněte funkce, které nepoužíváte

Bluetooth, GPS, datové připojení a další funkce baterii vybíjejí, ačkoliv je většinu dne vůbec nepotřebujeme. Vyplatí se na ně myslet a vypínat je, zvláště když v dosahu není žádná zásuvka.

5. Pozor na animace

Také tzv. živé tapety jsou žroutem baterie, a to zcela zbytečně. Máte animované pozadí telefonu? V tom případě jej zkuste vyměnit za statický obrázek a uvidíte, že na na výdrži baterie se to rychle projeví.

6. Nastavte kratší časový limit displeje

Také příliš dlouhý časový limit displeje neboli doba, za jakou displej sám zhasne, má na baterku mobilního telefonu vliv. Pokud ji chcete šetřit, jednoduše si nastavte co nejkratší limit.

7. Na noc nastavte režim letadlo

Máte-li možnost, přepněte večer svůj telefon do letového režimu. Vypnou se tak funkce jako Bluetooth, Wi-Fi, datové připojení a další, smartphone navíc nebude hledat signál v případě, že signál z nějakého důvodu vypadává.

Plně nabít, plně vybít?

Toto doporučení jste již alespoň jednou určitě slyšeli a možná se netýkalo jen mobilního telefonu. Dříve bylo skutečně důležité přístroj nejprve plně nabít a poté nechat úplně vybít, aby si baterie zachovala původní kapacitu. Na životnost dnešních baterií však tento postup zvlášť příznivý vliv nemá, ba naopak – telefon bychom do nabíječky měli zapojit dříve, než se baterka zcela vybije. Zároveň není nutné nechat přístroj v síti do úplného nabití, protože některým akumulátorům to neprospívá, na jiné to nemá žádný zásadní vliv.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 tipů, jak šetřit baterii v mobilním telefonu