Menu
TOPZINE.cz
Hudba

7 nejzajímavějších hudebních párů: kdo je v závěsu za Lennonem a Yoko?

Redakce

Redakce

12. 3. 2014

Říká se, že práce v showbyznysu člověku zkazí osobní život. Často se to stává i v hudebním světě, mnozí muzikanti proto vyhledávají partnery z branže. Některé z těchto párů ovlivnily generace hudebníků, jiné se staly miláčky kamer a médií a některé usilovaly třeba o světový mír. Podívejte se na výběr osmi z nich.

Nancy Spungen a Sid Vicious. | Zdroj: fanpop.com

Nancy Spungen a Sid Vicious. | Zdroj: fanpop.com

7. Win Butler & Régine Chassagne

Win a Régine jsou zakládajícími členy kanadské art rockové skupiny Arcade Fire. Poznali se na montrealské univerzitě v roce 2000. Po třech letech se vzali a ve stejném roce vydali první EP.  Kapela Arcade Fire se svými multi-instrumentálními členy sklízí v současné době mnoho pozitivních ohlasů. Za desku The Suburbs získali ceny Grammy a Brit Award. Nové album Reflektor dosáhlo předních příček světových hitparád.

6. Avril Lavigne & Chad Kroeger

Kanadská zpěvačka Avril Lavigne a frontman Nickelback Chad Kroeger uspořádali svatbu v jižní Francii v roce 2013. Před tímto románkem byla Avril vdaná za jiného hudebníka, a to Derycka Whibleyho ze Sum 41, jejichž manželství trvalo pouhé tři roky. V roce 2012 začala zpěvačka pracovat na novém albu, na němž hostoval právě Chad. Ze spolupráce vzešel singl Let Me Go s prodejem více než 80 tisíc kopií a umístěném na 12. příčce kanadské hitparády.

5. Jack White & Meg White

Manželství tohoto páru začalo v roce 1996, tisku tenkrát oznámili, že jsou sourozenci. V roce 1999 vydali debutové eponymní album The White Stripes, jež překvapilo svým ostrým a surovým zvukem. Následující dva roky byly zásadní jak pro jejich kariéru, tak pro jejich manželství. Vydali třetí desku White Blood Cells, která se umístila mezi 100 nejprodávanějších nahrávek v Americe, Velké Británii a Austrálii. Paradoxně se však nechali rozvést, Jack si nadále ponechal Megino příjmení. Následující album Elephant získalo cenu Brit Award za nejlepší singl Seven Nation Army a The White Stripes byli oceněni za nejlepší rockovou kapelu. V roce 2011 Whiteovi oznámili rozpad kapely.

4. Kurt Cobain & Courtney Love

Svatba Kurta Cobaina a zpěvačky skupiny Hole Courtney Love se konala na Havaji v roce 1992. Jen o dva roky později spáchal Cobain sebevraždu. Dodnes si někteří fanoušci myslí, že za jeho smrt může právě blonďatá ďáblice. Nirvana se sice rozpadla, avšak hudebně ovlivnila desítky dalších skupin. Nirvana od svého vzniku prodala více než 50 milionů alb po celém světě. Naopak Courney Love byla jako muzikantka a herečka označena časopisem Rolling Stone za nejkontroverznější ženu v historii rocku.

3. Beyoncé & Jay Z

Poprvé byl pár spojován v roce 2002 v souvislosti s hostováním Beyoncé na rapperově skladbě Bonnie & Clyde, následovala spolupráce na zpěvaččiných hitech Crazy In Love a Déjà vu. Pár tajně uzavřel sňatek v roce 2008 v New Yorku.  Dohromady oba vydali 17 studiových alb a více než 10 nahrávek, na kterých spolupracovali.  Prodeje posledního rapperova alba Magna Carta… Holy Grail se vyšplhaly k 1 130 000 kusů.

2. Sid Vicous & Nancy Spungen

Sid Vicious ze Sex Pistols patří bezpochyby ke kontroverzním osobám hudebních dějin. Na svou baskytaru skoro neuměl hrát, neměl zábrany a fetoval vše, co se dalo. Asi právě proto patří k ikonám punk-rocku. Rok 1977 značí nejen tzv. punkovou revoluci, ale také rok, kdy Sid poznal americkou fanynkou Nancy Spungen, která už v době té době ujížděla na heroinu. O rok později se Sex Pistols rozpadají. Sid Vicious zkouší štěstí na sólové dráze s Nancy jako managerkou. Nesdíleli však lásku jen k sobě, ale také ke drogám, a tak se společně dostali do úplně jiného světa. Vztah skončil na podzim 1978, kdy se Sid v hotelu probudil vedle mrtvé Nancy. Údajně si nic nepamatoval a o rok později si vzal život.

1. John Lennon & Yoko Ono

John Lennon a Yoko Ono ztělesňují pravděpodobně nejznámější rockový pár všech dob. Yoko dělala doprovodné vokály v několika skladbách The Beatles a Lennon pro ni složil mnoho písní, například I Want You (She’s So Heavy) a Oh Yoko.  Po neshodách mezi členy The Beatles založili Lennon a Ono vlastní kapelu Plastic Ono Band a začali se politicky angažovat. V roce 1970 se The Beatles oficiálně rozpadli. Po smrti Lennona v roce 1980 začala Yoko vystavovat své umělecké práce a nahrávat několik sólových alb.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 nejzajímavějších hudebních párů: kdo je v závěsu za Lennonem a Yoko?