Menu
TOPZINE.cz
Hudba

7 nejlepších kytarových coverů: Víte, jak zní metalová verze Skyfall?

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

9. 9. 2013

Proslulé hity dobývající přední příčky v hitparádách téměř vždy přilákají pozornost řady interpretů, kteří je upraví formou remixu k obrazu svému. Je zde však také řada umělců, již svou vlastní coververzí hity přetransformují do úplně jiného žánru.

FOTO: Rihanna

Rihannina sláva se prohloubila mimo jiné díky parodickému klipu italských Vanilla Sky. | Zdroj: Universal Music

Ice Nine Kills – Someone Like You (Adele cover)

Zásadní změnou žánru prošla hitovka Someone Like You anglické zpěvačky Adele, o jejíž úspěšnou coververzi se zdařile postarala u nás nepříliš známá americká metalová kapela Ice Nine Kills. Čtveřice hudebníků má již s předělávkami dostatek zkušeností, jelikož mimo Adele si vzali do parády například také umělce Aerosmithe.

Vanilla Sky – Umbrella (Rihanna cover)

Italská pop-punková čtveřice Vanilla Sky se v roce 2007 rozhodla přitvrdit a přidat na tempu u singlu Umbrella zpěvačky Rihanny, který se v té době nacházel na nejvyšších příčkách hitparád po celém světě. Veleúspěšná skladba krásky z Barbadosu se tak mimo řady tanečních remixů dočkala také své punkrockové verze, a to včetně originálního videoklipu.

Kasabian – The Sweet Escape (Gwen Stefani cover)

Příchuť rockové muziky dostala také skladba The Sweet Escape ze stejnojmenného alba americké zpěvačky Gwen Stefani. Její kytarovou verzi prvně zahrála skupina Kasabian, oceněná mimo jiné cenou BRIT Awards v pořadu Live Lounge rádia BBC Radio 1 koncem roku 2009. Oblíbený cover se měl později dočkat svého vlastního vydání, z čehož však bohužel sešlo.

Goldfinger – 99 Red Balloons (Nena cover)

Asi každý zná proslulou protiválečnou skladbu osmdesátých let 99 Luftballons od německé skupiny Nena. Necelých dvacet let od svého vydání se tento singl dočkal také úspěšné coververze v podání americké pop-punkové skupiny Goldfinger. Filmoví fanoušci mohli tento napůl anglicky a napůl německy zpívaný hit znát z několika filmů, včetně komedie Euro Trip.

George Barnett – Get Lucky (Daft Punk cover)

Stovky uživatelů YouTube se v komentářích shodují na tom, že si coververzi hitu Get Lucky od Daft Punk v podání devatenáctiletého anglického hudebníka George Barnetta zamilovali více než samotný originál. Zajímavostí u tohoto nadaného mladíka je také to, že coververzi stejně jako veškerou svou hudební tvorbu nahrál sám, a navíc pouze v prostorách svého bytu.

Zebrahead – Wannabe (Spice Girls cover)

Zřejmě jeden z nejznámějších popových hitů anglické dívčí skupiny Spice Girls neunikl pozornosti amerických punkrockerů, kteří si říkají Zebreahead, a dostal také svou pop-punkovou podobu. Píseň vyšla roku 2004 jako poslední skladba na albu Waste of MFZB, tedy jako přídavek ke kompilaci poskládané ze zbytků, jež se nevešly do předešlého alba MFZB.

Erock – Skyfall (Adele cover)

Metalový nadšenec Eric Calderone, jehož zná internetový svět pod přezdívkou 331Erock, proslul svými metalovými covery nejrůznějších melodií od Pirátů z Karibiku až po Gangnam Style či Skrillexe. Za zmínku však stojí jeho výtečný předěl bondovské písně Skyfall od Adele ze zatím nejnovějšího snímku o tajném agentovi MI6, spojený s tradiční melodií 007.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 nejlepších kytarových coverů: Víte, jak zní metalová verze Skyfall?