Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

7 kousků, které jsou základem každého pánského šatníku

I když pánové nejsou zrovna velkými milovníky módy (tedy řečeno z obecného hlediska), měli by mít ve svém šatníku alespoň několik základních kousků. I když to často nechtějí slyšet, je pravdou, že šaty dělají člověka a pokud budou nevkusně oblečení nebo budou mít na sobě otrhané, neladící, nehezké věci, neudělají zrovna dobrý dojem. Když ale budou mít pár základních kousků ve svém šatníku, z nichž vykouzlí fantastické outfity, dojem bude rázem udělán. Pojďme si prozradit, co nezbytného by se v pánské skříni mělo nacházet.

Džíny jsou nezbytnost

Jedním z vůbec nejzákladnějších kousků pánského šatníku jsou džíny. Denimový model, který pravděpodobně nikdy nevyjde z módy. Mimochodem, věděli jste, že byly ze všeho nejdříve určeny pouze horníkům a měly být spíše ochranným oděvem? Dnes se jedná o vůbec nejžádanější věc na trhu, zejména pokud jsou dobře padnoucí a lichotivého střihu.

Součástí pánského šatníku by měly být především elegantnější alternativy čili džíny bez děr, ale pokud budete mít i děravý kousek, je to skvělé.

Pánská móda džíny

Třídílný oblek pro společenské události

Když na chvíli upustíme od ležérní módy, součástí každého pánského šatníku by měl být také třídílný oblek. Během života muže může dojít k několika událostem, které vyžadují společenskou róbu. A tou takový oblek opravdu je. I když většina mužů má ve své skříni spíše oblek dvou dílů, třídílný je lepší. Zajistí, že vám všechno bude dokonale sedět, navíc budete vypadat upraveněji než člověk vedle vás.

Nabízí se otázka, co se třídílným oblekem vlastně myslí. Vedle saka a kalhot je jeho součástí také vesta, která takřka perfektně ladí s ostatními kousky. Společně tvoří jedinečný komplet, který z muže udělá neodolatelného samce.

Pánská mikina nadčasového střihu

Máte v plánu zamířit s partnerkou do kina nebo jenom na kávu? Či snad jdete s kamarády na pivko? V takovém případě chcete, abyste se ve vybraném kousku cítili především pohodlně. A tak sázíte na pánskou mikinu, která se hezky kombinuje jak s kalhotami ke kotníkům, tak s džíny, ať už jsou jakéhokoli střihu nebo ať už jsou vyrobeny z jakkoli barevného denimu.

Právě pánská mikina je také základní součástí každého pánského šatníku. Měla by být nadčasového střihu čili ideálně bez kapuce, jenom přes hlavu, bez viditelných prvků nebo vzorů, ideálně jedné barvy. Sportovnější typy lidí by měly mít v zásobě také mikin s kapucí a klokaní kapsou, kterou fantasticky zkombinují například s kšiltovkou a sneakers teniskami.

pánská mikina

Kožená bunda nejen pro motorkáře

Už dávno neplatí, že by koženou bundu nosili jenom motorkáři nebo zastánci metalu a rocku. Kožená bunda je nedílnou součástí každého správného šatníku a měla by ji mít nejen každá žena, ale i každý muž. Podtrhují celkové charisma muže, navíc zahřejí a hezky se kombinují.

Pánové se ještě donedávna těmto kouskům poměrně vyhýbali. Důvod byl prostý – nechtěli vypadat na první pohled jako zlí chuligáni. Jak ale bylo zmíněno, kožené bundy jsou nyní brány za kousek, který spíše dodává šmrnc, už nepodporuje stinnou stránku jedince.

Hodinky jako módní doplněk

Pokud upustíme od tradičních kousků oblečení a přejdeme k módním doplňkům, musíme zmínit hodinky, které jsou také základem pánského šatníku. Stejně jako dámské outfity, i ty pánské musí být dotaženy k naprosté dokonalosti, pokud chtějí pánové získat v hodnocení deset bodů z deseti. Naprosté dokonalosti look nabyde v okamžiku, kdy se na zápěstí připnou stylové hodinky.

pánská kožená bunda

Zatímco v případě ležérních outfitů vyhrávají spíše masivní g-force hodinky, když oblékáte kalhoty, rolák a sako, jednoznačně vedou hodinky s koženým řemínkem s velkým ciferníkem. Mějte k dispozici oba dva modely.

Foto: Budchlap.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 kousků, které jsou základem každého pánského šatníku