Menu
TOPZINE.cz
Hudba

7 bitek na pódiu: když tečou nervy Axlu Roseovi nebo Amy Winehouse

Standa Kafka

Standa Kafka

14. 8. 2013

Skoro na každém koncertě se najde nějaký divák, který buďto přebral, anebo přišel na koncert s jasným cílem – vybít si zlost na vystupujícím. Pojďme se společně podívat na pár incidentů, v nichž si účinkující nenechali nic líbit a dali agresorům okusit vlastní medicíny.

FOTO: The Rolling Stones

Keith Richards z The Rolling Stones (druhý zprava) se na pódiu rád brání kytarou. Zdroj: Universal Music

Amy Winehouse

Nedávno to byly dva roky od doby, co Amy Winehouse nezvládla jeden z mnoha alkoholových dýchánků svého života a odebrala se do věčných lovišť.

Přestože se zpěvačka mohla leckomu jevit křehce, uměla i ona rozdávat rány. Přesvědčil se o tom Američan James Gostelow, kterého si dle jeho tvrzení musela splést s někým jiným. Sám se však později chlubil s tím, že „ne každý o sobě může říct, že jednu chytnul právě od Amy Winehouse“.

Pitbull

Co by většina lidí dala za to, kdyby na ně pršely peníze. Pocit, který velké množství z nás zažije leda tak na maturitním plese, se však očividně nezamlouval americkému rapperovi Pitbullovi, který si to s vrhačem mincí rozhodl vyřídit po svém. Vytáhl si ho na pódium, uštědřil mu jeden parádní pravý hák a potom se v klídku vrátil k rapování. Respect, Yo!

The Rolling Stones

Jak jinak zpacifikovat bláznivého fanouška, než pořádnou šlupkou kytarou do hlavy. Keith Richards z The Rolling Stones se zjevně na ochranku nerad spoléhá. Jakmile tedy zahlédl, že se na něj jeden z fandů řítí, vyřídil ho po svém. Potom si kytaru opět pověsil kolem krku a pokračoval v hraní, jako by se nechumelilo.

Dropkick Murphys

Americká parta Dropkick Murphys, která byla v minulosti k vidění i na českých festivalových pódiích, to na loňském turné pěkně rozbalila, když si v New Yorku na závěr střihla přídavek v podobě hitovky TNT od AC/DC .

Na pódiu to slušně žilo, z ničeho nic si ale baskytarista Ken Casey všiml, že jeden z fanoušků na jeho okraji doprovází svůj zpěv nacistickým salutováním. Že podobní jedinci nejsou na koncertech Dropkick Murphys vítaní, mu Casey vysvětlil ručně.

Guns N‘ Roses

Tento kousek vstoupil do povědomí hudebních fanoušků jako tzv. Riveport Riot. Když v roce 1991 Guns N‘ Roses vystupovali nedaleko St. Louis, probíhalo vše jako po másle. Frontmanovi Axlu Roseovi se však znelíbil jeden fanoušek, který jej neustále fotil z přední řady. Požádal proto security, aby fanouška vyvedla, ta se k tomu však neměla, a proto Rose převzal iniciativu.

Po hlavě se vrhl z pódia, fanouška patřičně zpacifikoval a vyrval mu foťák z ruky. Potom se vrátil na stage, aby do mikrofonu prohlásil: „Jedu domů, poděkujte sekuriťákům,“ načež třísknul s mikrofonem o zem a odporoučel se do backstage.

Zvuk mrštěného mikrofonu si mnozí fanoušci vyložili jako výstřel, a než se vše vysvětlilo, zavládla panika. Výsledkem bylo přes šedesát zraněných a škody přesahující milion dolarů. Rose byl obviněn z vyprovokování nepokojů, soud ho však nakonec osvobodil.

Akon

Neobyčejně se ke svým posluchačům chová i dnes už čtyřicetiletý Američan se senegalskými kořeny Akon.

Během svého koncertu v roce 2007 nechal patnáctiletého fandu, který po něm předtím údajně něco házel, vyzvednout na pódium, aby ho mohl (samozřejmě až potom, co si sundal tričko, aby se před fanynkami patřičně předvedl) chytit mezi nohama, hodit si ho na ramena a následně ho vrhnout do publika, přímo na hlavy dvou nebohých divaček.

Korunu tomu všemu Akon nasadil prohlášením, že celá záležitost byla secvičená a že měla posloužit jako reklama na nové album. Soud měl na věc ale jiný názor a zpěváka potrestal 65 hodinami veřejně prospěšných prací a poněkud úsměvnou pokutou 250 dolarů.

Screeching Wessel

A pak že holky se nebijou! Ben Foster ze Screeching Wessel neudržel při jednom z koncertů nervy na uzdě poté, co po něm jedna z přítomných dívek házela led. Nazval ji proto děvkou, což si výše zmíněná slečna nenechala líbit a hodila po něm pivo. Foster na to měl jedinou odpověď – dobře mířenou ránu pěstí do obličeje.

Na pódium ihned vyskočila majitelka klubu, kterou také stihl odstrčit, potom se však do incidentu vložila ochranka a nebohého Fostera si zpracovala po svém. Plánovaný koncert kapely Screeching Wessel se po tom všem (překvapivě) nekonal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 bitek na pódiu: když tečou nervy Axlu Roseovi nebo Amy Winehouse