Menu
TOPZINE.cz
Hudba

65daysofstatic mají letos v ČR dvě zastávky. Zahrají v Praze i Brně

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

30. 9. 2013

Britská kapela 65daysofstatic si svou neotřelou instrumentální hudbou získává nejednoho příznivce alternativního rocku. O tom, že má co nabídnout i tuzemskému publiku, přesvědčí příští pondělí 7. října v Brně na Flédě a hned o den později v pražském klubu Roxy.

FOTO: 65daysofstatic

Britská formace 65daysofstatic, Zdroj: ROXY promotion

Čtyřčlenná formace 65daysofstatic ze severoanglického Sheffieldu hraje instrumentální hudbu těžko zařaditelnou do konkrétní žánrové škatulky. V jejich skladbách se prolínají rockové vlivy s elektronikou .

Nehrají v Čechách poprvé, vystupovali zde v roce 2007. O rok později přijeli jako předskokani britských The Cure, jejichž zpěvák Robert Smith hostuje 65daysofstatic v songu Come to Me.

Katastrofický začátek

Zvláštní název 65daysofstatic je spojen se vznikem skupiny. Impulsem k jejímu založení totiž bylo složit soundtrack ke katastrofickému filmu o 65 dnech následujících po zániku vší infrastruktury na Zemi. Z filmu nakonec sešlo, kapela však vydržela a mezi příznivci alternativní instrumentální muziky si stihla udělat slušné jméno.

65daysofstatic existují dvanáctým rokem, za tu dobu vydali čtyři alba a páté, Wild Light, nyní propagují na turné. Aktuální singl Prisms je zdarma ke stažení na Soundcloudu.

Poslední deska We Were Exploding Anyway vyšla před třemi lety. Ze známějších songů jmenujme skladbu Retreat! Retreat!, Radio Protector nebo Don´t Go Down to Sorrow.

Vstupenky na brněnský koncert jsou k dostání v síti Ticketportal od 365 korun, přičemž v Praze je lze pořizovat přes Ticketpro v ceně od 385 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

65daysofstatic mají letos v ČR dvě zastávky. Zahrají v Praze i Brně