Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

60. léta jsou opět tady. Natupírujte vlasy a zahrajte si na Rebely

Redakce

Redakce

24. 8. 2011

Retro móda se opět vrací a vy buďte připravena. To, co se nosilo za dob našich babiček, je znovu in. Zlatá šedesátá jsou zpátky! Topzine.cz vám ukáže několik tipů, jak si obohatit šatník o pár retro kousků. Tak se nechte inspirovat!

Brigitte Bardot, Twiggy, Audrey Hepburn, Angelika v podání nezapomenutelné Michèle Mercier, Jana Brejchová a spousta dalších. To jsou nestárnoucí módní ikony 60. let. Let, kdy největším hitem byly krásné vlasy, dlouhé řasy a cokoliv, co vám dodalo ženskou smyslnost. Móda byla vášní téměř každé ženy. Všechny si přály být tak dokonalé jako Bardotka.

Dnes se tyto časy vrací a svět se začíná oblékat do pouzdrových šatů do áčka, nasazovat velké sluneční brýle i nápadné klobouky. Vlasy se nosí rozpuštěné, natupírované a svázané širokou stuhou kolem hlavy nebo utažené do mohutného drdolu s natupírovanou boulí, aby účes působil dokonale romanticky.

Šperky a široké pásky by měly být rovněž velmi nápadité a v pestrých barvách. Geometrické tvary, široké sukně, puntíky, francouzská manikúra, umělé řasy, zvýšený pas a velké vzory byly v 60. letech obrovským hitem a vrací se i dnes.

FOTO: Kolekce Prada podzim/zima 2011

Kolekce Prada ve stylu šedesátek, Zdroj: prada.com

Fakt, že se tento styl vrací, potvrzuje i světová značka Prada, která představila novou kampaň pro sezónu podzim a zima 2011/2012, ve které se nechala inspirovat právě šedesátými léty. Převažují v ní pestré barvy, ostré vzory a velké knoflíky. Celá kampaň se nese v tomto retro stylu, avšak s moderními prvky, jako jsou například kabelky.

Pokud stále nemáte představu o tom, jak nejlépe zapadnout do 60. let, nechte se inspirovat při zhlédnutí filmu z této doby. Z české tvorby jsou nejznámějším filmem Rebelové. Najdete zde spoustu variant a kombinací v oblékání, stylové make-upy a nádherně vyčesávané vlasy. Je to jednoduché, a přitom to vypadá úžasně!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

60. léta jsou opět tady. Natupírujte vlasy a zahrajte si na Rebely