Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

6 způsobů, jak platit v e-shopu

Markéta Pešková

Markéta Pešková

12. 10. 2019

Dnešní rychlá doba nabízí při nakupování na internetu hned několik možností, jak za zboží v košíku zaplatit. Využíváte dobírku, nebo raději platíte přes platební brány? A znáte i další možnosti úhrady vybraného zboží – třeba odloženou platbu, díky které nakoupíte ihned a zaplatíte později?

Odložená platba

Pokud chcete nakoupit ihned, zaplatit později, využijte nejmodernější systém odložené platby. Zboží si jako obvykle objednáte, přijde vám domů a vy za něj zaplatíte až za dva týdny po doručení. Tento způsob nakupování u nás poskytuje MALL Pay a hodí se, pokud si chcete zboží před zaplacením nejdříve zkontrolovat a vyzkoušet nebo pokud vám před výplatou nezbývají peníze. Odložená platba je navíc velmi bezpečným způsobem placení.

Dobírka

Dobírka je nejznámějším způsobem platby. Vyplatí se, pokud v určitém e-shopu nakupujete poprvé nebo si jen jeho kvalitou a rychlostí nejste jisti, máte totiž jistotu, že balík dostanete do rukou ještě předtím, než zaplatíte. Někteří na tento nejpoužívanější a bezpečný způsob platby nedají dopustit. Nevýhodou je, že dobírka bývá zpoplatněna v řádu desetikorun a také to, že obsah balíku si před placením nemůžete prohlédnout.

Bankovní převod z účtu na účet

Pokud máte bankovní účet, můžete platbu uhradit převodem z něj. Než se úhrada objeví na účtu e-shopu, může to trvat několik dní, proto si na zboží počkáte většinou asi o tři dny déle. Za tento způsob placení však nezaplatíte nic navíc. Bezpečnost převodu garantuje sama banka, proto je taková platba jen s minimálním rizikem.

Úhrada platební kartou

Platba kartou je rychlá, bezpečná, bez zadávání účtu prodejce a dalších čísel, u kterých se můžete splést. Není divu, že se tato možnost placení na e-shopech stává čím dál oblíbenější. Po zvolení takové možnosti platby vás stránka přesměruje na platební bránu, kde vše dokončíte. Potřebujete číslo karty, její platnost a trojmístný bezpečnostní kód – údaje si můžete v počítači nebo telefonu uložit a vše se vám při další platbě vyplní samo.

Elektronické peněženky

Při využití virtuálních účtů (například GoPay a PayPal) máte v elektronické peněžence nabitý „kredit“ za reálné peníze, kterým platíte do elektronické peněženky e-shopu. Ten si potom virtuální peníze vymění zpět za reálné. Díky tomu nemusí do procesu placení zasahovat banka a jsou chráněné i vaše údaje a konto. Velkou výhodou je platba v různých měnách z celého světa a rychlost (peníze má obchodník okamžitě).

Nákup na splátky

Systém splátek spočívá v úvěru až na několik desítek tisíc korun na zboží, na které momentálně nemáte hotovost. Splátku pak klasicky splácíte každý měsíc podle smlouvy, kterou máte sjednanou u dané finanční instituce.

Nakupujte s minimálním rizikem

Každý nakupuje na internetu jinak, ale důraz byste měli dát především na bezpečnost prováděných plateb. Pokud e-shop nemáte vyzkoušený a nechcete zboží nakoupit pomocí odložené platby (systém „nakoupit ihned, zaplatit později“), zvolte možnost dobírky. Jestli jste si kvalitou obchodu a výrobků jistí, ušetříte, pokud zaplatíte kartou nebo bankovním převodem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 způsobů, jak platit v e-shopu