Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

6 triků pro zvýšení bezpečnosti na pracovišti

Vytvořte pro své zaměstnance bezpečné pracoviště a zvyšte jejich produktivitu. Na chvíli se zastavte a zamyslete se nad tím, jak často myslíte na bezpečnost zaměstnanců. Projednává se to každý měsíc? Čtvrtletně? Ročně? Pokud chcete co nejvíce eliminovat zdravotní problémy související s prací, musíte se zaměřit na bezpečnost a ochranu zdraví při práci.

Můžete začít tím, že pochopíte hlavní příčiny nejzávažnějších úrazů na pracovišti a odstraníte potenciální bezpečnostní rizika. Ako vypracovať bozp? Nejlepší způsob, jak vytvořit nejlepší plán, je poradit se s odborníky.

Zde je několik jednoduchých kroků, které vám pomohou

Bezpečnost na pracovišti

Zdroj: elements.envato.com

Školení

Předpokladem prevence pracovních úrazů je komplexní školení. Ujistěte se, že vaši zaměstnanci mají přístup ke všem bezpečnostním školením pro své pozice – a že je absolvují.

Odměny

Odměny jsou snadným způsobem, jak podpořit bezpečnost na pracovišti. Poskytování drobných odměn zaměstnancům, kteří dodržují bezpečnostní zásady, je udržuje v angažovanosti, což může významně přispět ke snížení počtu pracovních úrazů.

Bezpečnost na pracovišti

Zdroj: elements.envato.com

Tabule a nápisy

Nástěnky jsou levným a efektivním způsobem, jak rychle sdělit důležité informace. Obvykle jsou jednoduché a při popisu nebezpečí a správných postupů se opírají o obrázky. Jsou dobrým připomenutím a připomínkou i pro ty nejzkušenější pracovníky.

Nářadí, vybavení a pracovní oděv

Správné nástroje a vybavení zajišťují bezpečnější pracovní prostředí. Důležité je také pravidelné čištění a kontrola veškerého vybavení. Můžete zaměstnancům doporučit článek nebo video o tom, ako si vybrať pracovné odevy.

Bezpečnost na pracovišti

Zdroj: elements.envato.com

Pravidelná setkání

Nikdy není na škodu být nadměrně připraven. Pravidelné schůzky, na kterých se opakují bezpečnostní pravidla a diskutuje se o prevenci, udržují zaměstnance ve střehu. Pokud dojde k nehodě, budou přesně vědět, jak reagovat.

Zdravý životní styl

Místo toho, aby zaměstnanci museli hledat způsoby, ako na nízkokalorickú diétu, zprostředkujte jim zdravou stravu. Zdravý a fit zaměstnanec je spokojený zaměstnanec. Zkuste převzít iniciativu a založit firemní běžeckou ligu nebo sportovní tým. Zlepší to jejich morálku a životní styl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 triků pro zvýšení bezpečnosti na pracovišti