Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

6 největších benefitů nošení dioptrických brýlí

Lidské oko je velmi složitý a bezesporu fascinující orgán. Oči nám umožňují vnímat krásy světa, a proto bychom o ně měli řádně pečovat. Přesto přibývá lidí, kteří se potýkají se zhoršeným zrakem, a to především v souvislosti s nadměrným zatěžováním akomodačního aparátu (ostřením na kratší a střední vzdálenosti), chronickým stresem a v neposlední řadě jako doprovodný jev při problémech s páteří. Okamžité řešení snížené ostrosti nabízí dioptrické brýle. Jaké jsou jejich výhody oproti čočkám?

  • Vypadají stylově

Přítomnost kontaktních čoček nikdo ve vašem okolí nezaznamená – tedy s výjimkou barevných čoček. Brýle? Jejich vzhledem toho o sobě prozradíte mnohé. Prostřednictvím brýlových obrub dáte ostatním najevo svou osobitost a vztah k módě. Pokud netušíte, jaké obroučky jsou momentálně trendy, koukněte se na eyerim collection.

  • Jsou biologicky nezávadné

Při aplikaci čoček můžete do očí zanést infekci. U brýlí nic takového nehrozí.

  • Efektivně chrání očí

Dioptrické brýle sice primárně slouží jako pomůcka pro korekci vidění, nicméně v praxi navíc oči chrání před mechanickým poraněním, působením větru i slunečními paprsky. Nevadí jim klimatizované prostředí, sauna ani kouř.

  • Nezpůsobují vysoušení očí

Syndrom suchého oka se projevuje oteklými víčky, svěděním, zarudnutím, pálením či škrábáním, a dokonce zvýšenou citlivostí na světlo. Příznaky se mohou projevit nebo zhoršit při nošení kontaktních čoček. Brýle jsou k očím šetrné a vysoušení nezpůsobují.

  • Jsou levnější než kontaktní čočky

Na první pohled se sice kvalitní dioptrické brýle jeví jako podstatně dražší záležitost než čočky, ale z dlouhodobého hlediska jsou naopak mnohem levnější. Samozřejmě za předpokladu, že je každou chvíli někde nezapomenete nebo nerozsednete.

  • Nezpůsobují alergické reakce

Kontaktní čočky vyžadují chemické čištění. Dostupné roztoky obsahují komponenty, které mohou vyvolat alergické projevy. K reakci může dojít také při kontaktu s částicemi usazenými na povrchu čočky. V případě brýlí se alergie obávat nemusíte.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

6 největších benefitů nošení dioptrických brýlí