Menu
TOPZINE.cz
Apetit

6 hereček, které bývaly v mládí sexy. Dnes je vídáme například ve Hře o trůny

Zatímco dnes je vídáme především v rolích matek a babiček, ve své době byly hlavními hrdinkami stříbrného plátna a jejich krása nedala klidnému spaní především pánské části publika. Připomeňme si 6 hereček, které se díky svému kouzlu staly ikonami předchozích diváckých generací.

FOTO: herecky

Claudia Cardinale, Jane Fonda a Jessica Lange byly královnami kinosálů. Zdroj: Columbia, Paramount, Bonton

Jejich půvab zdobil fotografie módních časopisů i stříbrné plátno, popularitu si ale získaly rovněž hereckým talentem, který zúročily také v pokročilejším věku. Následujícím 6 herečkám spolu s věkem sice přibylo vrásek, zůstala jim však jiskra v oku a šarmantní vystupování.

Jessica Lange

Charismatická herečka, která v současnosti dominuje již třetí sérii hororového seriálu American Horror Story, koketovala už v pubertě s herectvím a po krátkém působení v modelingu si ji v roce 1976 producent Dino De Laurentis vybral rovnou do hlavní role spektáklu King Kong a její kariéra odstartovala. Poté následovaly úlohy ve snímcích Mys hrůzy, Velká ryba, Operace Blue Sky či Tootsie, za poslední dva jmenované si pak vysloužila Oscara.

Jessica je, pokud jde o její role, velmi vybíravá a na spolupráci v posledních letech kývla především renomovaným režisérům jako Jim Jarmusch, Wim Wenders či Tim Burton. Angažmá v seriálu American Horror Story však znovu oživilo její popularitu a přineslo jí navíc i Zlatý glóbus.

FOTO: Jessica Lange

Zdroj: Bonton, FX

Diana Rigg

Jméno představitelky Lady Olenny Tyrell ze Hry o trůny v Česku příliš známé není, přesto se jedná o jedinou bondgirl, se kterou se na plátně kdy oženil James Bond. Ve filmu V tajných službách jejího veličenstva z roku 1969 její hrdinku agent 007 pojal za choť, kvůli padouchu Blofeldovi se však z Bonda stal krátce po svatbě vdovec. To již však Diana za sebou měla hlavní roli ve veleúspěšném špionážním seriálu Mstitelé, v němž její půvab obdivovaly miliony Britů.

V 80. a 90. letech se Diana věnovala především divadlu a sem tam natočila nějaký televizní film. V roce 2013 se stala členkou ansámblu Hry o trůny a stihla se objevit i v seriálu Pán času.

FOTO: Diana Rigg

Zdroj: ABC, Magic Box

Charlotte Rampling

I tato britsko-francouzská herečka odstartovala svou kariéru v 60. letech, kdy se z epizodních rolí v komerčních filmech vypracovala na protagonistku evropských uměleckých snímků pod taktovkou režisérů typu Luchina Viscontiho. Ve 2. polovině 70. let se začala prosazovat i v zámoří, kde ji jako jeden z prvních obsadil Woody Allen.

Charlotte zůstává aktivní i dnes, objevuje se v akčních trhácích i komorních dramatech. Jejím dvorním režisérem posledních 10 let je Francouz François Ozon, se kterým spolupracovala již čtyřikrát včetně posledního snímku Jen 17. Diváci seriálu si ji mohou pamatovat také z osmé série Dextera, v níž ztvárnila Dr. Vogelovou.

FOTO: Charlotte Rampling

Zdroj: Bonton, Global Screen

Jane Fonda

Dcera slavného pistolníka z éry klasického Hollywoodu prorazila v roce 1965 ve westernovém muzikálu Cat Ballou. Tři roky nato se stala sexsymbolem dekády díky titulní roli v erotické sci-fi Barbarella a po ní následovaly legendární filmy jako Bosé nohy v parku, Koně se také střílejí, Návrat domů či pro Jane oscarový Klute.

V 90. letech kariéru přerušila a věnovala se především společensko-politickým aktivitám. V roce 2005 se však k herectví vrátila v komedii Příšerná tchýně a od té doby v její filmografii přibylo několik nových položek včetně účinkování v seriálu Newsroom.

FOTO: Jane Fonda

Zdroj: Paramount, HBO

Claudia Cardinale

Z širokého zástupu italských div stříbrného plátna jsme vybrali herečku, která se ke svému povolání dostala díky návštěvě filmového festivalu v Benátkách. Zde si ji producenti vyhlédli do komedie Zmýlená neplatí a po ní již Claudia šla z role do role, z žánru do žánru, od dobrodružného Cartouche s Belmondem, přes bláznivého Růžového pantera, po Felliniho kultovní drama 8 1/2.

Její patrně nejslavnější postavou je prostitutka Jill z westernu Tenkrát na Západě. Ačkoliv v posledních letech Claudia točí znovu především ve své domácí Itálii, filmování zdaleka nepověsila na hřebík.

FOTO: Claudia Cardinale

Zdroj: Columbia, ART

Catherine Deneuve

Hvězda sladké Francie svou dráhu začala jinak než její kolegyně v tomto článku. Filmovými herci byli totiž i její rodiče a předčasně zemřelá sestra, takže není divu, že Catherine se před kamerou začala objevovat už v rané pubertě. Teprve poté, co v roce 1965 definitivně prorazila v hlavní roli muzikálu Paraplíčka ze Cherbourgu, několikrát zapózovala na obálkách časopisů.

Do Hollywoodu ji to nikdy moc netáhlo, zato v evropských snímcích na plátně partneřila s většinou tehdejších hráčů první ligy. Ostatně velmi aktivní je dodnes, v poslední době ji režiséři rádi obsazují s Gérardem Depardieuem a před dvěma lety vytvořila na plátně mileneckou dvojici i s Milošem Formanem.

FOTO: Catherine Deneuve

Zdroj: H.C.E.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 hereček, které bývaly v mládí sexy. Dnes je vídáme například ve Hře o trůny