Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

6 důvodů, proč byste si neměli nechat ujít film Smrtonosná past: Opět v akci

Film Smrtonosná past: Opět v akci vtrhl do kin. My vám vyjmenujeme hned několik důvodů, proč byste si tento snímek neměli nechat ujít.

Bruce Willis a Jai Courtney v pátém díle Smrtonosné pasti, Zdroj: Twentieth Century Fox Film Corporation

Bruce Willis a Jai Courtney v pátém díle Smrtonosné pasti. Zdroj: 20 Century Fox Film Corporation

Rodinná idylka

Rodinné vztahy jsou složitá věc a film Smrtonosná past to jen potvrzuje. Najít soulad mezi vztahem otce a syna dá docela práci. Stojí za to se podívat, jak na to jde John McClane.

Krásné prostředí Moskvy

Původně se měl film natáčet v České republice, což nás všechny sice určitě mrzí, ale i prostředí Moskvy je opravdu nádherné. Zvláště když funguje jako předehra pro pořádnou bouři kulek. Nechť hraje Kaťuša!

Film nabitý akčními scénami

Pro fanoušky typických akčňáků je tento film ideální volba. Film je nabitý akčními scénami – ať už mluvíme o pěkných kaskaderských kouscích nebo výbuších. Takovéhle scény nás pochopitelně provází celým filmem. Určitě stojí za zmínku, že trikové scény byly tvořeny v českém postprodukčním studiu UPP.

Sympatické herecké obsazení

Bruce Willis je už legendou mezi světovými herci a není snad nikdo, kdo by jeho jméno aspoň jednou v životě neslyšel.  Tento 57letý herec  ještě rozhodně nemá v plánu odejít z našich obrazovek.  Aby toho nebylo málo, doplní ho ještě sympatický Jai Courtney v roli jeho syna.

Záhada okolo Černobylu

Tvůrci filmu evidentně využili potenciálu východoevropského prostředí  a do filmu začlenili i téma  katastrofy v Černobylu. A budete se divit, jak si s ním naši hrdinové poradí. Můžeme prozradit, že rozhodně jako nikdo jiný před nimi.

Smrtonosná past má minulost

Posledním důvodem je zkrátka ten, že je to Smrtonosná past. První film vznikl už před 25 lety, v roce 1988. Od té doby přibyly, včetně aktuálního, čtyři díly. To už samo o sobě stojí za uznání. John McClane je zkrátka nesmrtelný (a je větší fešák než Lenin).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 důvodů, proč byste si neměli nechat ujít film Smrtonosná past: Opět v akci