×
TOPZINE.cz

50 let Big Bandu Českého rozhlasu. Půlstoletí mezi hvězdami!

Big Band ČRoNárodní dům na Vinohradech bude 14. dubna svědkem velké hudební oslavy. Big Bandu Českého rozhlasu přijdou k jeho padesátinám popřát například Karel Gott, Marta Kubišová, Ilona Csáková, Felix Slováček, Filip Gondolán, Petr Malásek či Laco Deczi.

Big Band Českého rozhlasu, Zdroj: archív
Big Band Českého rozhlasu, Zdroj: archiv

Vznik tohoto hudebního tělesa je neodmyslitelně spjat s šedesátými lety a osobností Karla Krautgartnera. Tento dirigent a organizátor tehdy založil Taneční a jazzový orchestr Českého rozhlasu (TOČR) označovaný i jako Jazzový orchestr Československého rozhlasu (JOČR). V jeho čele se postupně objevili dirigenti Josef Vobruba, Kamil Hála, později Felix Slováček, Vladimír Popelka. Orchestr byl vždy jakousi výkladní skříní předních domácích i zahraničních interpretů.

Od roku 2002 s novým názvem i dirigentem

Od roku 2002 stojí v čele dnešního Big Bandu Českého rozhlasu vynikající aranžér a skladatel Václav Kozel. Sedmnáctičlenný orchestr klasického bigbandového obsazení je sestaven z nejlepších českých hráčů. Díky tomu si orchestr vydobyl i značné zahraniční renomé a nahrál nespočet hudebních snímků s těmi nejlepšími sólisty.

Dnes spolupracuje například s Ilonou Csákovou, Michalem Malátným, Janou Koubkovou, Antonínem Gondolánem nebo Georgem Mrázem. O příjemný a plynulý průběh večera se budou starat i jeho moderátoři Petr Vondráček a Eduard Hrubeš.

Koncert Big Bandu Českého rozhlasu k 50. výročí svého trvání se uskuteční v Národním domě na Vinohradech 14. dubna od 19 hodin.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..