Menu
TOPZINE.cz
Hudba

50 Cent vydal desku Before I Self Destruct. Představil ji i v Praze

50_cent_retouchedZ obalu nového alba 50 Centa nás až mrazí! Je na něm 50 Centův obličej, který má v sobě tajemný až mrazivý výraz. Hraje si opravdu na drsňáka, nebo tím něco skrývá?

50 Cent - Before I Self Destruct, Zdroj: archiv

50 Cent - Before I Self Destruct, Zdroj: archiv

Nové album s názvem Before I Self Destruct pokládá zpěvák do temných až chladných tónů, protože necelou hodinu doprovází ústřední melodii depresivní a melancholická nálada.

V pořadí již čtvrté album znamená průlom v jeho životě, jako kdyby jedna jeho etapa končila a druhá začínala!

Rapper 50 Cent v sobě nezapře chlapíka z předměstí New Yorku, ve své hudbě se nechává inspirovat zvuky a rytmy z prostředí ryze mafiánského a gangsterského, vždyť i jedna z jeho písní se jmenuje Gangsta´s delight. Další názvy rapperových songů nevypovídají nic o dobré náladě, která by zpěváka provázela, strach a deprese z nich čiší! Death to my Enemies jako kdyby chtěl pohřbít každou vzpomínku na sebe, So Disrespectful, Psycho, kde zpívá společně s Eminemem nebo Crime wave.

50 Cent, Zdroj: wikipedia.cz

50 Cent, Zdroj: wikipedia.cz

Muž s drsnou tváří. Opravdu?

Až na konci alba se mění jeho vztah k realitě a songy začínají mít pozitivnější názvy: Ok you´re Right, Could´ve been you nebo Do you think about me. Zde procitá ze svého záporného pohledu na svět a začíná se na něj dívat jinýma očima. V těchto písních mu pomahají se zpěvem Loyd Banks, Governor a R.Kelly.

Dalším pomocníkem při nahrávání songů mu je Ne-yo, s ním 50 Cent zpívá duet Baby by me, který se stal hitem celého alba a obsadil první příčky světových hitparád.

Co 50 Cent tají před světem? Proč si zvolil image drsného rappera a zahalil celé CD do podobných tónů? Hraje si na něj, nebo jím doopravdy je? Na to je těžké odpovědět, jedno je ale jisté, album v jeho životě znamená mimořádný průlom a za nějaký čas se uvidí, kterou cestu si vybral!

50 Cent – Before I self destruct

Seznam skladeb: The invitation, Then days went by, Death to my enemies, So disrespectful, Psycho feat Eminem, Hold me down, Crime wave, Stretch, Strong enough, Get it hot, Gangsta´s delight, I got swag, Baby by me feat Ne-Yo, Do you think about me feat Governor, Ok, you´re right, Could´ve been you feat R.Kelly

Čas: 57:21

Vydavatel: Shady/Aftermath/Interscope Records 2009

Hodnocení: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

50 Cent vydal desku Before I Self Destruct. Představil ji i v Praze