Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Shiovi Labeoufovi. V klaunském převleku prodával hotdogy

I když má za sebou nespočet filmů, znáte ho hlavně ze snímku Transformers, některým se snad vybaví i Já, robot nebo novější Nymfomanka. Shia se ale proslavil už jako dítě v seriálu Báječní Stevensovi, kde za roli získal několik nominací a cenu Emmy.

Vypadá jako cumel, ale „tvrďácké“ role jsou mu jako ušité na míru. Zdroj: Paramount Pictures

Vypadá jako cumel, ale tvrďácké role mu sednou. Zdroj: Paramount Pictures

Shia LaBeouf byl od malička veden k židovskému náboženství, jelikož matka má židovské kořeny. Ona byla tanečnicí a baletkou a otec byl válečný veterán, který se živil jako klaun. Shia říká, že jeho rodiče byli podivíni. Kdo ví, co je na tom pravdy, nicméně veškeré informace od herce napovídají tomu, že měl minimálně velmi zajímavé dětství.

Po kom získal Shia svůj herecký talent zůstává otázkou, ale ten komediální snad po otci? Už jako dítě totiž bavil své sousedy a kolemjdoucí a ve svých 10 letech se jeho talent přesunul do malých klubů, kde bavil celé obecenstvo. Nakonec si Shia našel agenta a už tři měsíce na to přišla zásadní role v seriálu Báječní Stevensovi.

LaBeouf je bezesporu velmi talentovaný herec a krom již výše zmiňovaných snímků jste ho mohli vidět například ve filmu Constantine, kde si zahrál po boku Keanu Reevese nebo ve Wall Street: Peníze nikdy nespí s Michaelem Douglasem. Ve svých 28 letech má Shia za sebou spoustu vynikajících filmů a všichni se těšíme na to, co nám herec ještě ukáže.

1. Jako dítě kouřil s otcem marihuanu

Vypadá to skoro jako módní trend, ale bohužel je to tak. Shia jako jedna z mnoha hvězd také vykouřil svého prvního jointa s otcem, a to v pouhých deseti letech. Na druhou stranu možná buďme rádi, že to skončilo pouze u toho.

Jeho otec, jak Shia sám říká, byl totiž drogový dealer. Nakonec vše mohlo dopadnout úplně jinak, čímž by Hollywood přišel o jednoho ze skvělých herců. Na druhou stranu to mělo pozitivní vliv na Shiu v tom ohledu, že dodnes drogy nemá zrovna v oblibě.

2. Pro roli ani neváhal poslat fotku penisu

Otázkou je, jestli roli ve filmu Nymfomanka opravdu získal právě kvůli své chloubě nebo proto, že byl prostě první, kdo měl odvahu fotku opravdu poslat. A rovnou samotnému Larsi Von Trierovi. Režisér mu prý napsal, že pokud chce ve filmu hrát, rozhodující bude rychlost, s jakou fotografii obdrží.

Jestli vám to připadá trochu na hlavu, co teprve když se Trier usmyslel, že všechny erotické scény budou reálné a žádný zástup pornoherců, jak tomu bylo v Antikristovi, nebude. Herci s tím ale evidentně neměli příliš velký problém.

Shia jako finanční dravec ve Wall Street. Zdroj: 20th Century Fox

Shia jako finanční dravec ve Wall Street. Zdroj: 20th Century Fox

3. Jako klaun prodával na ulici párky

O povolání Shiova otce jsme se již zmiňovali, ale dle slov herce byl také válečný veterán, a hlavně tulák. To, že se živil jako klaun, dokážeme pochopit. Není nic zvláštního ani na tom, že celá rodina prodávala na ulici párky v rohlíku. Ale proč byli všichni převlečeni za klauny? Doufejme jenom, že to Shiu nijak zvlášť nepoznamenalo a klauny stále bere hlavně jako zdroj zábavy.

4. Miláček Stevena Spielberga?

To, že v Shiovi je velký herecký potenciál, už víme. A ví to i sám Steven Spielberg, který o herci mluví jako o Hanksovi zamlada. Jejich vztah se sice trochu narušil po kritice LaBeoufa na adresu Indiana Jonese 4, ale kdo by odolal miláčkovi žen po celém světě. Ani sám Spielberg.

Megan a Shia k sobě měli velmi blízko. I mimo plátno. Zdroj: Paramount Pictures

Megan a Shia k sobě měli velmi blízko. I mimo plátno. Zdroj: Paramount Pictures

5. Je to rebel

Sice vypadá jako cumel, ale Shia nás neustále přesvědčuje, že není žádné ořezávátko. Na účtě má několik rvaček v baru, skalní fanoušci si určitě vybaví jeho útěk z tiskové konference v Berlíně a nesmíme opomenout ani aférku á la papírový sáček na hlavě. Veřejně se chlubí, s jakými ženami spí, a ani ho nezajímá, že mají partnery. Někdy by se hodilo držet jazyk za zuby jako u Megan Fox, herecké kolegyně z Transformers.

Během představení napadá diváky a pak se strašně diví, že je obviněn z výtržnictví. Shia na to má ale svůj názor. Svět kolem ho prostě nechápe. Nicméně po posledních výtržnostech se rozhodl dobrovolně na nátlak rodiny nastoupit do léčebny, což by u soudu měla být polehčující okolnost. Uvidíme, jak to s hercem nakonec dopadne. Doufejme, že se se svými problémy nakonec úspěšně popere.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Shiovi Labeoufovi. V klaunském převleku prodával hotdogy