Menu
TOPZINE.cz
Literatura

5 zajímavostí o Michelu Faberovi. Známý spisovatel přespal v nevěstinci

Redakce

Redakce

9. 2. 2015

Michel Faber. V současné době právem opěvovaný autor za svou výbornou knihu s názvem Kvítek karmínový a bílý. Co ovlivnilo jeho tvorbu a jaká tragédie zasáhla jeho život? Více si přečtěte v článku na TOPZINE.cz!

5 zajímavostí o Michelovi Faberovi

5 zajímavostí, která doprovází autora knihy Kvítek karmínový a bílý
Zdroj: reprofoto youtube.com

Michel Faber se narodil V Holandsku, část svého života prožil v Austrálii. Jeho nynějším domovem je Skotsko. Ze začátku tvořil jen pro své vlastní potěšení, poté se ale ukázalo, že je vskutku fenomenálním autorem.

Jeho první průlom přišel tehdy, když jeho žena Eva Yourenová odeslala povídku svého muže do soutěže. Tu Faber vyhrál. Poté zaujal edinburské nakladatelství a v roce 1999 vydal svou první sbírku povídek Někdy prostě prší, která byla oceněna Cenou ondřejského kříže za nejlepší prvotinu.

V roce 2002 napsal Kvítek karmínový a bílý, kde líčí život londýnské prostitutky za dob viktoriánské Anglie. Jeho nejnovějším dílem je Evangelium ohně, kde se zabývá mocí médií a náboženství současnosti.

1. Váží si soukromí

V dnešní době je velice těžké udržet si soukromí, o to těžší to máte, pokud jste světoznámým spisovatelem. Faberovi je cizí i ukazovat celému světu svůj život prostřednictvím sociálních sítí. A proto říká: „Co by bylo lepší, než kdyby Dr. Seuss ukázal dětem tu úplnou šílenost lidí, kteří se rozhodnou vložit všechny své záležitosti do cloudu.“

Poznámka: Dr Seuss (1904 – 1991) je americký spisovatel příběhů pro děti.

2. Chce tvořit poezii

Poté, co napsal své poslední dílo Kniha zvláštních nových věcí, která by měla vyjít v červnu 2015, chce Faber tvořit poezii. Prý to byla jeho poslední novela. Touto formou se chce rozloučit nejen s žánrem novely jako takové, ale také se svou ženou Evou, která zemřela v roce 2014 na rakovinu. Ale kdo ví, nikdy neříkej nikdy, že.

3. Osudová láska

Pokaždé, když Michal dokončil kapitolu, jeho žena si ji přečetla a hodiny a hodiny debatovali nad její kvalitou. Co opravit, co přidat, kde ubrat. Eva mu poskytovala zpětnou vazbu. Nejenže jeho první vydaná kniha je výsledkem manželčiny odvahy, ale také to byla právě Eva, kdo ho nakonec vždy přesvědčil knihu dokončit.

4. Přítel David Mitchel

David Mitchel žije v Irsku. V roce 2004 napsal Atlas mraků, který se o osm let později stal inspirací pro stejnojmenný film a jeho autor celosvětově známým. Mitchel je přitom spisovatel, který se snaží vyjadřovat pomocí frází, zatímco Faber promlouvá v jasných termínech. Oba dva jsou ale dobrými přáteli. Jednou dokonce při společném cestování přespali v řeckém nevěstinci nevěstinci.

5. Vyzkoušel si mnoho povolání

Než dokončil praxi ošetřovatele v nemocnicích v Sydney, vyzkoušel si mnoho zaměstnání. Uklízeč, balič i objekt vědeckého zkoumání. To vše si vyzkoušel. V polovině 90. let skončil s ošetřovatelstvím a emigroval do Skotska.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Michelu Faberovi. Známý spisovatel přespal v nevěstinci