Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Jonathanu Rhys Meyersovi. Nemůže chodit s herečkou

Nikola Němcová

Nikola Němcová

22. 9. 2013

Většina ho zná jako pohledného Jindřicha VIII. z již ukončeného seriálu Tudorovci. Letos se vrací na filmová plátna se snímkem Mortal Instruments: Město z kostí. Čtěte, co jste možná nevěděli o Jonathanu Rhys Meyersovi.

FOTO: Jonathan Rhys Meyers v seriálu Tudorovci

Jonathan Rhys Meyers jako Jindřich VIII. Zdroj: Showtime Networks

Jonathan Michael Francis O´Keeffe, známý jako Jonathan Rhys Meyers, se narodil 27. července 1977 v Dublinu. Od tří let vyrůstal bez otce, kdy se jeho matka musela starat o něj a jeho tři sourozence. Během školních let byl velkým průšvihářem. Jednoho dne škole došla trpělivost a Jonathan byl ze školy vyloučen.

Svůj volný čas začal trávit v místní plavecké hale, kde ho objevili castingoví agenti, kteří hledali irského chlapce pro film War of the Buttons. Na konkurzu se dostal do nejužšího kola, ale roli nakonec nezískal. V tu chvíli se o herectví přestal zajímat. O pár týdnů později mu ale byla nabídnuta účast v reklamě a po ní získal svoji první filmovou roli ve snímku Bezvýznamný muž.

Zlom v jeho kariéře nastal se snímkem Match Point: Hra osudu od Woodyho Allena. Zde ztvárnil hlavní roli, která ho vystřelila na vrchol. Podařilo se mu získat Zlatý glóbus za jeho roli ve filmu Elvisovy začátky. Odtud už to byl jen krůček k seriálovému světu.

Největší popularitu mu přinesl seriál Tudorovci, který vydržel na obrazovkách čtyři řady. Za ztvárnění proslulého krále Jindřicha VIII. vyhrál několik cen a získal i nominaci na Zlatý glóbus, kterou ale tentokrát neproměnil. Jeho kariéra po skončení seriálu začala upadat, ale začíná se blýskat na lepší časy. Letos natočil dva snímky, z toho jeden je podle knižního bestselleru. Návrat na vrchol mu však může zaručit nový seriál Dracula, který poběží od října na NBC.

FOTO: Jonathan Rhys Meyers jako Dracula

Draculovi neutečete. Zdroj: NBC

1. Narodil se předčasně

Jonathan přišel na svět o něco dříve, než měl. Lékaři mu poté zjistili vážné problémy se srdcem. Rodiče ho nechali raději co nejrychleji pokřtít, protože hrozilo, že by na tyto srdeční problémy zemřel. Po sedmi měsících se jeho zdravotní stav natolik zlepšil, že mohl nemocnici opustit.

2. Není pyšný na své vyloučení ze školy

Jonathan často tvrdí, že od svého vyloučení ze školy je jiným člověkem. Nebyl prý zlobivý, ale prostě se na něj lepily průšvihy: „Byl bych radši, kdyby mě ze školy nevyloučili. Není pro dítě dobré, když si přečte tento článek  a bude si myslet, že je v pohodě být vyloučen ze školy. Není to nic, na co bych mohl být pyšný. Bratrstvo křesťanů udělalo to, co muselo. Nebyli natolik vyškolení jako dnešní učitelé. Byl jsem jedno z těch děcek, které pronásledovaly průšvihy.“

3. Démon jménem alkohol

Od roku 2005 bojuje se svojí závislostí na alkoholu. Během několika let se dostal kvůli své závislosti i do křížku s policisty. Jeho alkoholové excesy jsou pomalu stejně známé jako jeho filmové a seriálové role. Léčení podstoupil již několikrát, ale nikdy v léčebně nevydržel natolik dlouho, aby se závislosti zbavil.

video
play-rounded-fill

Kvůli alkoholu nevydržel ani jeho dlouholetý vztah s jeho přítelkyní, od které kvůli tomu dostal ultimátum. Buď půjde na léčení nebo jejich vztah skončí. Léčbu sice podstoupil, ale dlouho to bez alkoholu  nevydržel. Odvezli ho dokonce do nemocnice poté, co ho našli pod vlivem léků v bezvědomí v jeho bytě. Prý se ale nejednalo o pokus o sebevraždu.

4. Měl nosit zrzavou paruku

O Jindřichu VIII. je známo, že měl zrzavé vlasy, ale Jonathan se v seriálu nakonec s parukou neobjevil. Všichni byli nadšeni jeho hereckým výkonem, ale jen Lady Antonia Fraser si postěžovala a neskryla své zklamání nad tím, že Jonathan neměl zrzavé vlasy.

„Abych byl upřímný, nenosil jsem paruku, protože jsem vypadal otřesně. V paruce jsem vypadal naprosto směšně,“ vysvětluje Jonathan.

5. S herečkou by nikdy nechodil

V jednom rozhovoru se Jonathan zmínil, že by nikdy nemohl chodit s herečkou. „V mém životě je místo jen pro jednoho herce, a to jsem já. Je to moc složité. Na jednu stranu je dobré, že rozumí této práci. Na druhou stranu, je to konkurence. Jsou dva herci, řekněme, že jeden z nich se stane slavný, a ten druhý ne. Stává se to dost často. Takže jednomu z nich se dostává přemíra pozornosti, a ten druhý kvůli tomu žárlí,“ vysvětluje svoje důvody Jonathan.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Jonathanu Rhys Meyersovi. Nemůže chodit s herečkou