Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Johnu Malkovichovi. Zachránil život nešikovnému turistovi

Nikola Němcová

Nikola Němcová

4. 8. 2013

Když se řekne John Malkovich, každý z vás si vybaví některého známého záporáka, kterých za svou kariéru ztvárnil několik. Tento týden se vrací do role Marvina Boggse ve snímku Red 2.

FOTO: John Malkovich ve filmu Red

Jedna z mnoha tváří Johna Malkovice. Zdroj: Summit Entertainment

John Malkovich se narodil 9. prosince 1953 v Illinois. Pochází z novinářské rodiny. Během dětství trpěl silnou nadváhou, ale díky vlastní redukční dietě se mu podařilo zhubnout a začal se aktivně věnovat sportu. Jeho rodiče byli velkými ochránci životního prostředí, a tak i John snil o tom, že se z něj stane profesionální ochránce přírody.

Proto není divu, že jeho další kroky vedly na Ilinois State University, kde studoval ekologii. Nakonec u něj přece jenom zvítězil zájem o divadlo. Nejdříve hrál ochotnicky a nakonec se rozhodl i pro studium divadla. Po několika angažmá v různých divadlech se dostal na Broadway, kde získal několik významných divadelních ocenění.

Ve filmu působí od roku 1978 a hned o 6 let později přišel jeho první velký úspěch. Získal svoji první nominaci na Oscara za film Místa v srdci. Další úspěch přišel se snímkem Nebezpečné známosti, kde ztvárnil roli Valmonta. S filmem S nasazením života přišla jeho další a zatím poslední nominace na Oscara, ale ani tentokrát ji neproměnil.

Nejspíš nejpodivnější roli ztvárnil ve filmu V kůži Johna Malkoviche, kde si zahrál sám sebe. Během své dlouhé kariéry si zahrál v mnoha filmech a dle jeho plného nasazení se do důchodu jen tak nechystá.

1. Zachránce turistů

John by se uplatnil i jako zdravotník. Zachránil totiž krvácejícího muže. Turista jméne Jim Walpole při cestě do hotelu klopýtl a upadl. Při pádu zavadil o lešení, které ho pořezalo na krku. Jeho žena volala o pomoc a v tu chvíli se u ní zjevil Malkovich, který pomocí své šály zmírnil Jimovo krvácení. V tu chvíli si ani neuvědomili, že se jedná o slavného herce. Nikdy dříve s ním žádný film neviděli, ale hodlají to v budoucnu napravit.

2.Kamarádí se spíše s ženami

„Pravděpodobně mám více kamarádek, než má kterýkoli chlap, kterého jsem kdy poznal. Líbí se mi na nich, že jsou psychicky odolnější a jsou dobré posluchačky. Jsou schopnější v přežívání různých katastrof,“ říká John.

3. Drogy ho nikdy nezajímaly

Při jednom z posledních interview se svěřil, že ho drogy nikdy nelákaly. „Nikdy jsem je nebral. Většina mých přátel ano, rád jsem s nimi trávil svůj volný čas, ale skleničku vína jsem začal pít až ve 36. Vyhulil jsem tak pět jointů. Pokud to vezmeme jako celých jointů, tak těch bylo tak 3. Drogy nikdy nepatřily mezi moje největší koníčky.“

FOTO: John Malkovich ve filmu Johnny English

Jeden z mnoha jeho záporáků. Zdroj: Universal Pictures

4. Zpochybňuje své rozhodnutí stát se hercem

John stále dokazuje, že je v Hollywoodu za podivína. John totiž stále neví, jestli rozhodnutí stát se hercem byla ta správná volba. „Pořád nevím, jestli jsem se rozhodl správně. Řídil jsem školní autobusy, prodával jsem vaječné rolády, vymalovával jsem domy. Často jsem přemýšlel, jaké by to bylo, kdybych se nedal na herectví. Nemyslete si, je to skvělý život předstírat, že jste někdo jiný a dostávat za to horentní sumu peněz.“

5. Velký zájem od módu

Pro někoho to může být překvapení, pro jiné, kteří Johna bedlivě sledují, naopak ne. Má dokonce svoji vlastní módní značku. Sám neví, odkud se jeho záliba v módu vzala, ale pravděpodobně to bylo již od dětství.

„Je to něco, co jsem měl vždycky rád. Nevím, kde se to vzalo. Někdy mám pocit, že to bylo tím, že jsem byl jako dítě tlustý. Byl jsem dobrý baseballový hráč a fotbalista, ale můj otec mi vždycky říkal, že mě vždy víc zajímalo, jak při hře vypadám, než jak hraju. A myslím, že je na tom velký kus pravdy,“ říká.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Johnu Malkovichovi. Zachránil život nešikovnému turistovi