Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Jane Fonda: Vykoupala se v popelu svého mrtvého psa

Rodačka z New Yorku patří mezi klenoty filmového plátna. Ale i přes smutné dětství, rakovinu a anorexii zůstala sama sebou. 

Vřelá a usměvavá. Jako Příšerná tchyně ale taková rozhodně nebyla. Zdroj: Warner

Hvězda filmů jako Příšerná tchyně, Modrý pták nebo Vlastní pravidla to v životě neměla nijak lehké. Přesto se nepřízni osudu postavila čelem a dnes je uznávanou herečkou ověnčenou Zlatými glóby a Oscary. A nedávno jste ji mohli vidět ve filmu Co kdybychom žili společně?, který vypráví příběh stárnoucích nerozlučných přátel.

1. Matka spáchala sebevraždu

Její dětství se zdálo jako pohádka – bohatí rodiče, nejlepší chůvy, splněná přání… Na druhou stranu byla učebnicovým příkladem zanedbávaného dítěte, které mělo všechno, jen ne lásku rodičů.

Spoustu času trávila u své babičky, zvláště po tom, co její matka skončila v psychiatrické léčebně. A zůstala u ní i poté, co její matka zemřela. Jane si dlouho myslela, že matka zemřela na infarkt, ale nakonec vyšlo najevo, že si vzala život dobrovolně podříznutím hrdla.

2. Nejlepší kamarádky? Anorexie a bulimie

Ačkoliv už v brzkém mládí byla úspěšná, ať už jako herečka nebo cvičitelka aerobiku, ani tentokrát to nebyla procházka růžovou zahradou. Až do svých padesáti let tajila svůj neutuchající boj s anorexií a bulimií.

„S bulimií jsem začala s kamarádkami už na střední škole. Dávalo nám to falešný pocit, že máme pod kontrolou svůj vzhled. Neuvědomovaly jsme si, že si hrajeme s něčím, co nás může zničit,“svěřila se herečka.

3. Místo soli do koupele sáhla poněkud vedle

Že si lidé často nechávají své zvířátka zpopelnit a někde si je vystaví, to se dá ještě pochopit. Jane Fonda si svého zpopelněného psa vystavila v koupelně a jednou se jí podařilo sáhnout trochu vedle. Tušíte správně, popel pejska skončil ve vaně s horkou vodou.

A co kdybychom žili spolu, milá Jane? Zdroj: CinemArt

„Myslela jsem si, že je to koupelová sůl, takže jsem ji nasypala vody. Co to ve skutečnosti je, mi došlo, až když začaly na hladinu vyplouvat kousky kostí,“ popisuje Jane netradiční zážitek.

4. Za úspěšnou kariéru vděčí sexu a plastice

Jane oslavila už 75. narozeniny, ale nejspíš nikdy nebude typickou babičkou, která štrikuje ponožky ve svém oblíbeném křesle. Naopak, je to nezdolný živel a nedávno se podělila o svůj recept na úspěch: „Z třiceti procent jsou to geny, z třiceti dobrý sex, z třiceti zdravý životní styl a za zbývajících deset procent musím poděkovat plastickému chirurgovi.“

5. Vstávat a cvičit!

Aerobikem a vydáváním videí se cvičením se Jane živila poměrně dlouhou dobu. Když přestala, prohlašovala, že cvičení nenáviděla, teď se však k němu v úctyhodném věku vrátila. A to i přesto, že má umělé klouby: „Už se pomalu rozpadám a připadám si jako skladiště chodících náhradních dílů. Proto jsem se také zaměřila na mou věkovou kategorii, která přestala nebo ani nikdy nezačala cvičit.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Jane Fonda: Vykoupala se v popelu svého mrtvého psa