Menu
TOPZINE.cz
Čeští herci a české herečky

5 zajímavostí o Ivanu Trojanovi: Hrál i ligový zápas za Bohemku

Redakce

Redakce

11. 9. 2012

FOTO: Ivan Trojan ve filmu Opravdová láskaNení tajemstvím, že herec Ivan Trojan je velkým fotbalovým fanouškem. Ale věděli jste, že si za své oblíbené Bohemians zahrál i soutěžní zápas?

FOTO: Ivan Trojan ve filmu Opravdová láska

Trojan patří mezi elitní české herce. Málem se ale stal basketbalistou. Zdroj: Česká televize

Ivan Trojan patří k nejúspěšnějším českým hercům současnosti. Své ďábelské pracovní tempo ale musel v poslední době zvolnit: v 48 letech se mu totiž narodil čtvrtý syn. Nechtěl už pro změnu dceru? „Vlastně ani ne, přijde mi to docela vtipné,“ řekl pro Magazín DNES. 13. září jde do kin detektivní snímek Ve stínu, v němž hraje Trojan hlavní roli.

1. Trojan, druholigový fotbalista

V červnu 2009 nastoupil Ivan Trojan v 86. minutě druholigového zápasu za jeho milované Bohemians 1905 v zápase proti Ústí nad Labem. Šlo o poslední kolo, herec prohru 0:1 neodvrátil, přesto si splnil sen. Při nástupu mu aplaudovalo celé publikum a Trojan přiznal: „Když fanoušci skandovali moje jméno, byl jsem dojatý.“

2. Trojan, ligový basketbalista?

A u sportu ještě chvíli zůstaneme: nechybělo moc a místo herecké dráhy zvolil Trojan basketbalovou. V mládí se tomuto sportu věnoval, maturoval na sportovním gymnáziu a chtěl zamířit na FTVS. Místo toho však skončil na DAMU a souboje pod košem vyměnil za herecké castingy.

FOTO: Ivan Trojan ve filmu Musím tě svést

Mezi filmovými kritiky i diváky je oblíbený, přesto nemá Trojan úplně jednoduchý život.

3. Slavné příbuzenstvo

Držitel čtyř Českých lvů není jediná rodinná celebrita – jeho otec je herec Ladislav Trojan, bratr uznávaný režisér Ondřej Trojan a švagrem Lukáš Pollert, olympijský vítěz ve vodním slalomu.

4. Manželka v nesnázích

Sám Trojan přiznává, že mívá silné stavy úzkosti, jeho manželka Klára je na tom však ještě hůře – v pořadu 13. komnata přiznala, že trpí depresí. Kvůli ní v jednu dobu zhubla na 49 kilogramů, byla unavená, rozčílila ji každá maličkost. „Chtěla jsem si useknout ruce, protože mě tak bolely, že jsem je nechtěla mít,“ přiznala. S nemocí se pozvolna učí žít.

5. Reklama za milion

Před dvěma roky se Trojan objevil v reklamě na hořký likér, za kterou údajně dostal milion korun. Někteří diváci se pak divili, že se úspěšný herec upsal podobnému kousku. „Nejsem typ člověka, který s tak velkým dluhem, jaký představuje hypotéka, klidně spí,“ vysvětloval pak Trojan pro Právo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Ivanu Trojanovi: Hrál i ligový zápas za Bohemku