Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Hughu Grantovi: Pověstný lamač srdcí končí s herectvím

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

21. 12. 2012

Přestože na to nevypadá, nedávno tento lamač ženských srdcí oslavil dvaapadesáté narozeniny. Co se skrývá za charismatickým úsměvem?

„Tak hele, za ty fotky z mládí nemůžu, potřeboval jsem peníze!“ Zdroj:Columbia Pictures

Hvězda filmů Láska nebeská, Hudbu složil, slova napsal nebo obou dílů Bridget Jonesové loni šokovala veřejnost utajenou dcerou, předtím zase svým nešťastným incidentem v taxíku. Na první pohled spokojený muž se navíc rozhodl i pro konec kariéry. Co za tím stojí?

1. Hvězda fotorománů pro teenagery

V jedné talkshow moderátor nadhodil Grantovu dřívější obživu – modeling. Hugh se ale nenechal zaskočit a celou věc vzal s humorem. Dokonce sám přiznal, že na něj tuto skutečnost často vytahují i jeho přátelé.

„Je bohužel pravda, že když jsem jako student potřeboval peníze, tak jsem jedno léto pózoval pro fotoromány do časopisu. Mělo mi tam být kolem čtrnácti, ale ve svých 21 letech jsem byl tak nevyvinutý, že jsem v nich stále mohl hrát,“ žertoval.

Hudbu složil Hugh Grant, slova napsala Drew Barrymore – a hit byl na světě. Zdroj:Warner Bros. Pictures

2. Osudový taxík

Že Hugh Grant není vyznavačem pověstné britské upjatosti, dokázal už několikrát. Nejvýrazněji asi v momentu, kdy jej zachytily desítky fotoaparátů v taxíku s prostitutkou. Kromě pokuty a dvouleté podmínky to navíc znamenalo začátek konce vztahu s modelkou Liz Hurley.

3. Pro roli udělá cokoliv

Herci a herečky po celém světě dělají pro své role spoustu věcí – dlouhovlasé krásky si holí hlavy, hubení lidé tloustnou nebo se kvůli rolím samotářů nechávají na několik dní zavřít do prázdných místností.

Ani Hugh není výjimkou, ačkoliv nezachází do takových extrémů –  kvůli své roli ve snímku Hudbu složil, slova napsal se dobrovolně naučil hrát na klavír a všechny písně s Drew Barrymore si poctivě nazpívali sami. Čtyři svatby a jeden pohřeb pro něj zase znamenaly hodiny a hodiny učení se znakové řeči.

4. V padesáti poprvé tátou

Na sklonku minulého roku se objevila šokující zpráva o tom, že se Hugh Grant stal otcem malé holčičky. Tu počal s čínskou herečkou Tinglan Hong, se kterou se ale na jaře rozešli. Přesto s oběma udržuje i nadále přátelský vztah a okolí tvrdí, že jej tak šťastného ještě neviděli.

Přečtěte si recenzi filmu Atlas mraků. Hugh v ní dostal celou sérii rolí

„Mám svou dceru opravdu hrozně rád. Nevím, zda mě nějak změnila, ale jsem naprosto unesený tím, že ji mám. Cítím se jako lepší člověk,“ řekl sám herec.

Hrát na klavír, nebo se nechat sežrat medvědem? Není problém! Zdroj: Columbia Pictures

5. Skončí se svou kariérou?

Kolem Hugha se pořád něco děje – letos v létě ohromil svět prohlášením, že s hraním pomalu přestává a bere pouze výjimečné nabídky. „Už nejsem do herectví tak hrr. Mám hrozně rád to přátelství s lidmi, s nimiž pracuju a tak, ale stát před kamerou… Ne, to už nemiluju,“ přiznal.

Pokud ho ale ještě toužíte vidět, a navíc jste si ho oblíbili jako egoistického Daniela Cleavera v příbězích o Bridget Jonesové, určitě vás potěší očekávaný třetí díl. Premiéra Bridget Jones’ s  Baby je naplánována na rok 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Hughu Grantovi: Pověstný lamač srdcí končí s herectvím