Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Pět zajímavostí o G. R. R. Martinovi. Psavec komentuje i jídlo v restauraci

Redakce

Redakce

23. 1. 2014

George R. R. Martin není vaše děvka. Těmito slovy se svého času zastával svého kolegy Neil Gaiman. Jakýsi fanoušek si stěžoval na liknavost Martina, co se týče psaní dalších pokračování Písně ledu a ohně. Gaiman ho usadil a s ním zároveň všechny případné nespokojence, kteří si přejí, aby Martin psal rychleji a co nejdříve své dílo zakončil.

FOTO: George R. R. Martin

Martin je častým návštěvníkem festivalů všeho druhu. Zdroj: Wikimedia

První honorář

Martin začal psát jako velmi mladý. Jednalo se povětšinou o příběhy z bájných království, která obývali jeho domácí mazlíčci – želvy. Želvičky mu často umíraly, a tak je nechával umírat i v jeho příbězích. První honorář obdržel ve svých 21 letech za sci-fi povídku The Hero.

Fenomén jménem Píseň ledu a ohně

Na Písních ledu a ohně začal pracovat roku 1991. První z planovaných sedmi knih nesla jméno Hra o trůny a světlo světa spatřila roku 1996. Inspiraci bral například z anglických dějin, a to konkrétně z Války růží. Už jen samotná jména soupeřících rodů na tuto událost odkazují – Lannister (Lancaster) x Stark (York).

Milovník amerického fotbalu

Celoživotní láskou je pro Martina fotbal. Samozřejmě ten americký. Nedá dopustit na své miláčky, kterými jsou týmy pocházející z New Yorku – Jets a Giants. Na svém blogu se vedle komentování všeho možného soustředí na analýzu nejvyšší americké fotbalové soutěže NFL.

Komentuje i jídlo v restauraci

Martin je prostě psavec. Když právě nepracuje na svých knihách, tak se velmi poctivě věnuje svému blogu. Na něm komentuje vše, co ho zaujme. Namátkou třeba politická situace, volba prezidenta (podporuje demokraty), jídlo v restauraci, seriály, filmy nebo již zmíněný fotbal, kdy se občas pustí do sáhodlouhých litanií nad neúspěchem jeho milovaných klubů.

A ještě vlci

Pokud se vám při pročítání Martinovy tvorby zdálo, že se zde až podezřele často objevují vlci či jiná psovitá stvoření, nejedná se o náhodu. Martin má k vlkům velmi vřelý vztah, jak je možno zaznamenat v Písni ledu a ohně. Jeho láska k těmto šelmám sahá do té míry, že se svou ženou Parris podporují Wild Spirit Wolf Sanctuary v Novém Mexiku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pět zajímavostí o G. R. R. Martinovi. Psavec komentuje i jídlo v restauraci