Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o filmu Zlomené město: Fassbender nahrazen Wahlbergem

Redakce

Redakce

27. 4. 2013

Občas setrváváme v přesvědčení, že co děláme, je určitě správně. Pak se ale možná dostaneme hlouběji pod povrch a zjistíme, že jsme slepě zvolili špatnou stranu. To se teď stalo i Marku Wahlbergovi…

video
play-sharp-fill

Coby vynikající policista Billy oddaně sloužil svému městu, ale též svým blízkým, a jednou se rozhodl vzít bez servítek spravedlnost do vlastních rukou. Jeho kariéra ochránce zákona tím sice skončila, kamarád starosta mu ale zajistil čistý trestní rejstřík a pověřil ho úkolem vypátrat, kdo mu to ve chvílích jeho nepřítomnosti obšťastňuje manželku. Úkol pro začátečníka? Ne tak docela. Cesta, kterou se Billy vydává, je lemována špínou a mrtvolami a jediný člověk, jemuž může věřit, je pouze on sám.

1. Mladý muži, z vás něco bude

Z příběhu je patrné, že se nejedná o žádnou kýčovitou teenagerskou komedii, ale o nelítostný thriller s aktuálními dramatickými prvky. I proto režisér Allen Hughes před první schůzkou s autorem scénáře Brianem Tuckerem očekával muže vážného vzezření, nikoli hubeného mladíčka, jenž dle jeho slov vypadá spíš na devatenáct než pětadvacet. Režisér žasl nad tím, kde se v téměř dětské hlavě vzalo tolik logiky a sofistikovanosti pro stvoření tak komplikovaného příběhu. Že po něm sáhl, udělal jen dobře.

2. Malý záskok za kolegu

Charismatická tvář Marka Wahlberga se původně neměla na plakátech k filmu vůbec objevit, jelikož podle počátečních plánů nepůsobil v zákulisí Zlomeného města jako představitel hlavní role, nýbrž pouze jako producent. Do sítí korupce a zločinu konaného těmi, kteří by jej měli likvidovat, tvůrci zprvu zamýšleli zamotat německého rodáka Michaela Fassbendera, který ale přes četné zkušenosti s žánrem akčním i nervy drásajícím odmítl. Role bývalého policisty se tedy ujal samotný Mark Wahlberg.

FOTO: Mark Wahlberg ve filmu Zlomené město

Kdo chce v tomhle boji obstát a vyjít s čistým štítem, musí se spoléhat jen sám na sebe. Zdroj: Distributor filmu

3. Pro někoho je Východ opravdu Dálný

Málokterý film se obejde bez chybiček, když se mistr stříhač trošku ustřihne. Opomenutí, jichž by se ovšem filmaři mohli a měli vyvarovat, jsou ta, kterým by v mžiku předešli díky jakékoli encyklopedii či internetu. Negeneralizujeme ani neděláme z Američanů sobce, ale nelze popřít, že cokoli směr na východ považují lehce za přežitek. To se projevilo i ve filmu, kde vidíme Číňany vítat Nový rok, ačkoli ten oni slaví v únoru a nikoli v říjnu, kdy se příběh odehrává.

4. Temné síly přitahují krásné ženy

Co si budeme povídat, moc se nám líbí, jak to Wahlberg umí s pistolí, zatímco s ním Crowe manipuluje, ale též se rádi pokocháme kapkou estrogenu. Catherine Zeta-Jones zraje jak víno a role smyslné starostovy manželky jí padne. Krásná Natalie Martinez s kubánskými kořeny, známá zejména z Rallye smrti a z reklam luxusních značek, hraje Billyho dívku s pochybnou minulostí. Alona Tal, jež se proslavila díky seriálu Veronica Mars, pak ztvárňuje jeho pravou ruku Katy, s níž sdílí všechny své myšlenky.

FOTO: Catherine Zeta-Jones a Russell Crowe ve filmu Zlomené město

Být ženou vlivného muže s nečitelnými úmysly není příliš bezpečná záležitost.
Zdroj: Distributor filmu

5. Životní déjà vu

Wahlbergovi se životem zkoušený policista Billy hrál velice dobře a přirozeně, jelikož v jeho příběhu nacházel mnoho pojítek s vlastní minulostí. Není tajemstvím, že v dobách dnes minulých nežil Wahlberg zrovna spořádaným životem. Mezi jeho vážnější kostlivce patří například téměř dvouměsíční pobyt za mřížemi, kam putoval kvůli násilnému napadení. Své publikum ale ubezpečuje, že díky tomu se do špatných kluků vžívá mnohem lépe, než kdyby prostory vězení znal jen ze svých filmů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Zlomené město: Fassbender nahrazen Wahlbergem