Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o filmu Rychle a zběsile. Michelle Rodriguez okouzlila tvůrce

Redakce

Redakce

26. 4. 2013

V květnu nás čeká premiéra již šestého pokračování úspěšné série o pouličních závodech. Jak to ovšem všechno roku 2001 začalo? Pojďme se podívat na 5 zajímavostí o filmu Rychle a zběsile.

Snímek Rychle a zběsile patří dnes ke klasice filmů z automobilového prostředí. Zahrát si v takovém filmu a vyzkoušet si řídit nádherné sporťáky, které lákají krásné ženy, je snem téměř každého chlapa. Náležitě si to užívali i Paul Walker a Vin Diesel. Jaké nejzajímavější momenty provázely natáčení tohoto sexy akčního snímku?

1. Letta v původním scénáři nebyla

Michelle Rodriguez, která ztvárnila postavu přítelkyně Vina Diesela Letty, ve filmu neměla původně vůbec být. Postavu Letty tvůrci dopsali do příběhu zpětně poté, co režisér Rob Cohen viděl talentovanou Michelle Rodriguez ve filmu Girlfight. Zaujala ho natolik, že se rozhodl pro ni napsat roli tvrdé holky Letty.

2. Jordana Brewster musela do autoškoly

Mužská část obsazení byla z rychlých aut nadšená, to se ovšem nedá říct o Jordaně Brewster. Tu před tím auta vůbec nezajímala, a dokonce neuměla řídit. Právě kvůli roli v Rychle a zběsile si musela udělat řidičský průkaz, za což je prý dodnes vděčná. Všichni, kdo v průběhu natáčení přišli do styku se závodními auty, museli projít školením, jak s těmito převážně japonskými auty zacházet.

3. Aut jako hub po dešti

Při scéně, kde se odehrává závodní válka, se na letišti v San Bernardinu sjelo hned 1500 tuningových vozů. Tvůrci vyzvali pomocí internetu majitele japonských a německých tuningových aut, aby se zúčastnili natáčení. Mladí závoďáci pak výzvu s radostí přijali, aby své Nissany a jiná rychlá fára předvedli divákům v kině.

FOTO: Rychle a zběsile

Zdroj: distributor filmu

Kromě této scény bylo potřeba dovézt ze zahraničí či postavit rovnou 150 „rýžových raket“, jak jim tvůrci přezdívali. Tato auta si svou přezdívku vysloužila převážně svým japonským původem. Vybrány byly vozy jako Nissan Skyline, Honda S2000 či Mitsubishi Eclipse. O jejich dovoz a stavbu se staralo přes 80 lidí.

4. Speciální kamerové zařízení

Natáčet rychlá auta efektivním způsobem není jednoduché. Tvůrci se proto pro natáčení honiček a závodů rozhodli postavit speciální plošinu s názvem Mic Rig. Jedná se o protáhlou dodávku, na kterou namontovali kamerové auto. Tím umožnili plošině rychlejší pohyb a krásné záběry akčních či závodních scén v luxusních autech.

5. Konzultant RJ DeVera

I když byl režisér Cohen fascinován subkulturou pouličních závodů a o auta se velice zajímal, pozval si na radu zkušeného závodníka a legendu této tuningové kultury RJ De Veru. Ten působil jako konzultant nejen při výběru aut, ale radil tvůrcům, co je reálné a co není. Kromě poradce si střihl jako řidič i některé scény v autech.

Snímek uvidíte v sobotu 26. dubna ve 21:00 na stanici Universal Channel.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Rychle a zběsile. Michelle Rodriguez okouzlila tvůrce