Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o filmu Pařba na třetí: Pánové, vítejte v Bradavicích!

Redakce

Redakce

31. 5. 2013

Pánové, chcete důkaz, že ani snubní prstýnek na ruce, společná péče o zahradu a každodenní manželské povinnosti neznamenají konec klukovských dobrodružství? Tady je!

video
play-sharp-fill

Řekněme to asi tak: kdykoli byste potkali Phila, Stua, Douga a Alana v družném rozhovoru okořeněném lahvemi něčeho s vysokým obsahem alkoholu, vězte, že se brzy stane něco, při čem se v lepším případě někdo zraní a v horším nastane konec světa.

Tentokrát se na první pohled zdá, že jejich setkání, jež má za smysl vrátit Alana do starých kolejí, proběhne v klidu, ale to se zdálo přece i v Bangkoku, a když jim ještě cestu zkříží rozzlobený kápo Marshall, je pánům jasné, že jsou opět v pěkné… pařbě.

1. Rozjedeme to ve velkém

Na potrhlé road movie zpestřené poctivou kapkou krimi, kde ty nejbizarnější postavy cestují po ještě bizarnějších destinacích, je režisér Todd Phillips přeborník.

Po několika prvních počinech, z nichž nejvíc zaujal Starsky & Hutch, ho políbila múza a vryla mu do hlavy příběh o čtyřech rádoby dospělých mužích, z nichž jeden je praštěnější než druhý a kteří budou diváky libující si v jemně drsnějším humoru bavit hned třikrát. Sám režisér se vyjádřil, že idea trilogie vzešla hned na začátku.

FOTO: Bradley Cooper, Zach Galifianakis a Ed Helms ve filmu Pařba na třetí

Ne, není na tom nic divného, jsme prostě jen banda chlapů na výletě, ale těch dvě stě prostěradel vážně potřebujeme. Zdroj: Warner Bros

2. Možná přijde i kouzelník

Je vám jeden z filmových plakátů nápadně povědomý? Teď nemáme na mysli zrovna plakát s Bradleym Cooperem v popředí, který upozorňuje na jeho mužské kvality a charisma a láká tak před stříbrné plátno i mladší generaci, nýbrž ten, kde na sebe Ken Jeong a Zach Galifianakis vysílají téměř hypnotické pohledy a kde je nejen z apokalypsy v pozadí patrné, že se schyluje k bouřce.

Máte pravdu, podobný oční kontakt si dopřáli i Daniel Radcliffe a Ralph Fiennes ke snímku Harry Potter a Relikvie smrti a tento plakát je zcela přiznaná parodie.

harry-potter-hangover-3-plakat

3. Nostalgická vzpomínka

Pamatujete na Eddieho? Toho sympatického chlápka s širokým úsměvem, co v Pařbě ve Vegas provozoval kapli a nosil ošklivou pruhovanou košili? Ztvárnil ho herec  Bryan Callen a jeho jméno napoví víc spíš americkému osazenstvu, jelikož do fimového světa se mu stále ještě nepodařilo proniknout a setrvává na kvalitou nevynikající seriálové půdě.

Pokud si ale jeho obličej před návštěvou kina připomenete a naladíte si radary na vyšší úroveň pozornosti, možná jej zahlédnete na jednom billboardu.

4. Pán s doutníkem a velkým autem

Tvrdí o sobě, že není tlustý, nýbrž nazývá se masivním. Kdo? John Goodman čili boss Marshall, jenž má  s kvítkem Lesliem Chowem určité majetkové nesrovnalosti, a rád by skupinu nevinných mužů středního věku využil jako vodítko k němu. Herce s živelnou jiskrou v očích spojujeme spíš s dobráky, přesto mu i zlověstný pohled a mafiánské atributy svědčí.

Před jeho obsazením ale Phillips laškoval také se jmény Sean Penn a Robert Downey Jr., jenž už má sebestřednost a pohrdání natrénováno z Iron Mana.

FOTO: John Goodman ve filmu Pařba na třetí

Jestli se setkáte s člověkem, jemuž záda kryjí muži budící respekt a i přes sluneční brýle mu v očích vidíte smrt… vemte raději nohy na ramena.
Zdroj: Warner Bros

5. Rozpočtová politika v praxi

Pařba ve Vegas? 35 milionů dolarů. Pařba v Bangkoku? 80 milionů. Pařba na třetí? 103 milionů. Radost z pohledu na za břicho se popadající obecenstvo? K nezaplacení. Nebo možná je k nezaplacení spíš radost ze zisků za prodané lístky, říkáte si. Tedy jde-li o zahajovací víkend, tvůrci zřejmě očekávali víc, protože návrat do Las Vegas vynesl míň než Vegas poprvé, a dokonce i míň než Bangkok.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Pařba na třetí: Pánové, vítejte v Bradavicích!