Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o filmu G. I. Joe 2: Odveta: Tatum opět na scéně

Redakce

Redakce

29. 3. 2013

Zdá se, že po teenagerských komediích s charismatický Channing Tatum usadil v akčních filmech nabitých ohněm a zbraněmi. Takovým je i čerstvě (a konečně) v našich kinech uvedený G. I. Joe 2: Odveta.

Vzpomínáte na čtyři roky staré dobrodružství elitní skupiny G. I. Joe, chránící nás obyčejné smrtelníky před všudypřítomným zlem, které skončilo pokořením nepřátelské organizace Cobra? Pravda, hadí bojovníky to na chvilku uspalo, ale nyní se vracejí se vší parádou, respektive s pustošením celého světa. Pokud členové G. I. Joe nechtějí skončit rozmetaní na prach, musí povolat pomoc. Ta se skrývá v Coltonovi, ex-veliteli G. I. Joe v penzi. Poradí si jeho svaly a mozek se zlosyny z Cobry?

1. Kolegové superhrdinové

Akční film plný samurajských mečů a hrátek se samopaly není pro žádné princezničky. Však si také režisér Jon Chu vybral ostřílené veterány se zkušenostmi, po kterých už působí, jako by byl život bojovníků jejich denní rutina. Dwayne Johnson a Arnold Vosloo se spolu už setkali v thrilleru Mumie se vrací, kde Johnson ztvárnil krále Škorpiona a Vosloo démonického Imhotepa. Bruce Willis a Joe Chrest si už pro změnu rukou potřásli ve filmu Red, kde hrál Willis – překvapivě – tajného agenta v důchodu.

2. Všichni chtějí Channinga

Podle původního časového rozvrhu jsme se tohoto moderního souboje mezi dobrem a zlem měli dočkat už v průběhu loňského srpna. Pak ale Paramount oznámil přesun filmu na letošní březen, který odůvodnil přidáním náročných 3D efektů. Později ale vyšlo najevo, že pravá příčina spočívala v dotáčení scén s oku lahodícím Channingem Tatumem, který se stal miláčkem publika poté, co se vrátil do školních lavic ve 21 Jump street a následně pak bojoval o srdce Rachel McAdams v Navždy spolu.

FOTO: Channing Tatum a Dwayne Johnson ve filmu G. I. Joe 2: Odveta

Svět je (opět) v ohrožení a někdo jej (opět) musí zachránit.
Zdroj: Distributor filmu

3. Tak trochu návrat ke kořenům

Není žádným tajemstvím, že než se Dwayne Johnson uplatnil před filmovou kamerou, zaměstnával svoje obdivuhodné tělesné proporce ve sportovním odvětví, konkrétně pak pod přezdívkou The Rock na wrestlingovém ringu, čímž po otci i dědečkovi pokračoval v rodinné tradici. Budoucího herce v sobě nezapřel a své fanoušky také bavil, všichni si pamatují jeho známý výrok ,,Cítíš, co The Rock vaří?“ Komické je, že nyní na sebe vzal úlohu šéfkuchaře, jenž vyměnil vařečku za ničivou zbraň.

4. Na detailech záleží

Nechybělo mnoho a místo na ,,G. I. Joe 2: Odveta“ chodíme do kina na ,,G. I. Joe: Kobra zasahuje“. Říkáte si teď, že to je přece úplně jedno, protože název filmu patří k těm podružnějším záležitostem? Tak to si s vámi dovolím ostře nesouhlasit. Jedno je totiž pouze kolečko u trakaře a právě název vás praští přes všechny smysly jako první. Jsem ráda, že si tým uspořádal myšlenky, protože taková klišé by měl přenechat kouskům céčkové kategorie, nikoli očekávaným dobrodružstvím plných hereckých es.

5. Pár přeživších

Ačkoli se jedná o pokračování již výše zmíněného akčního filmu G. I. Joe z roku 2009, obálku s pozváním na casting obdrželo jen velmi málo původních protagonistů. Po Dennisi Quaidovi tedy, jak již víme, uvidíme v čele organizace superschopných hrdinů Bruce Willise. Naše vlastenecké nitro také nejspíš zamrzí, že už se po place nebude promenádovat krásná Karolína Kurková. Ze staré sestavy se tedy dočkáme Channinga Tatuma, Byunga-Hun Lee, Raye Parka, Arnolda Vosloo a Jonathana Prycea.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu G. I. Joe 2: Odveta: Tatum opět na scéně