Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Amandě Bynes: Hvězda teenagerských komedií sekla s hraním

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

11. 11. 2012

Jméno Amanda Bynes vám možná moc neřekne, ale s jejím obličejem si třeba spojíte pár filmů. Královna teenagerských komedií ale šokovala prohlášením, že s hraním hodlá praštit.

Přirozený vzhled a roztomilý úsměv jsou její největší zbraně. Zdroj: Morgan Creek International

Co vůbec vedlo Amandu Bynes k tomu, aby ukončila slibně rozjetou kariéru v době, kdy jí svět puberťáků doslova ležel u nohou? Hvězda komedií Co ta holka chce, Královna ročníku nebo Super náhradník vám odhalí svá tajemství.

1. Mezi teenagery je celebrita

Herci obvykle sbírají ceny typu Grammy a Oscar, Amanda zase měla prvenství v těch komerčnějších. V roce 2003 byla vyhlášena jako třetí nejkrásnější teenagerovská celebrita. O čtyři roky později ji zase magazín Forbes označil za pátou nejvíc vydělávající celebritu pod 21 let.

2. Na sporty je úplně levá

Ačkoliv by se podle snímku Super náhradník mohlo zdát, že je pro fotbal jako stvořená, není tomu tak. „Kvůli filmu jsem musela dva měsíce trénovat, ale jinak vůbec nejsem sportovní člověk,“ tvrdí o sobě herečka. V náročnějších fotbalových scénách ji pak musela zastupovat dablérka Shannon McDonald.

3. Jako návrhářka zkrachovala

V době jejího největšího hereckého úspěchu se rozhodla proniknout i do světa módy. V roce 2007 podepsala pětiletou smlouvu se značkou Steve & Barry’s, pro kterou měla navrhnout několik vlastních kolekcí oblečení i módních doplňků. Stihla ale realizovat jen jeden svůj nápad, protože firma o rok později zkrachovala.

4. Hraní vlastně nenávidí

Při natáčení filmu Panna nebo orel, v němž si střihla roli protivné křesťanky, Amanda oznámila, že končí se svou kariérou. Tvrdila, že tento snímek je jejím posledním a že končí dobrovolně. „Být herečkou není tak zábavné. Když něco nemám ráda, tak to logicky nebudu dělat. A já momentálně hraní ráda nemám, takže s tím končím,“ oznámila rezolutně.

Ve filmech se objevovala po boku těch největších fešáků. Zdroj: Magic Box

5. Stane se z ní nová Lindsay Lohan?

V dubnu letošního roku byla Amanda zadržena kvůli řízení pod vlivem alkoholu. Situaci rozhodně nezachránil fakt, že přitom nabourala do auta. Navíc policejního. Herečka tím definitivně popřela svou pověst hodné hollywoodské dívenky a usměvavé teen star. Místo toho se teď rojí spekulace, jestli bude nástupkyní průšvihářky Lindsay Lohan.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Amandě Bynes: Hvězda teenagerských komedií sekla s hraním