Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

5 tipů na nejlepší aktivity s dětmi v Praze – zábava pro celou rodinu!

Markéta Pešková

Markéta Pešková

23. 5. 2022

Co dělat s dětmi o dovolené? Vezměte je na výlet do Prahy! V hlavním městě na vás čeká spousta zábavy a akcí. Pobaví se nejen vaše děti, ale i vy. Poradíme, co byste rozhodně neměli vynechat.

Přemýšlíte nad programem, ale co ubytování, říkáte si. Seženeme nějaké, které nám bude vyhovovat? Najít ubytování s dětmi v Praze není žádný problém. Hotely nabízí nejen rodinné apartmány a větší pokoje, ale některé mají dokonce vlastní hřiště či vám zapůjčí deskové hry. Teď už se ale pojďme podívat na to, co dělat s drobotinou v Praze a jak zabavit celou rodinu.

Zažijte dobrodružství v zábavních parcích

Zábavní parky jsou jistota – děti je prostě milují. Vybrali jsme pro vás dva, které můžete navštívit, i když venku prší. Jsou totiž kryté. Prvním z nich je Majaland. Jedná se o největší krytý zábavní park v Česku, který se rozkládá na ploše 9000 m². Je tu spousta zábavných tematických atrakcí, včetně 220 metrů dlouhé horské dráhy. Tento zábavní park najdete v blízkosti pražského letiště v areálu POP Airport.

Další oblíbený zábavní park je Toboga. Někdy se označuje jako herní hala. Jsou zde různé atrakce, prolézačky, skluzavky a další. Stejně jako v Majalandu na spoustu atrakcí mohou i dospělí, a tak si návštěvu užijete společně. Toboga je velká 6000 m², takže vaše ratolesti budou mít o zábavu postaráno.

Přijďte se vykoupat do aquaparku a na koupaliště

Jedním z největších taháků pro milovníky vodních radovánek je Aquapark v Čestlicích. Do Čestlic jezdí zdarma autobus ze stanice Opatov. Vodní svět, jak se části s bazény a atrakcemi říká, má 12 tobogánů a 450 metrů dlouhou divokou řeku, kterou děti zbožňují.

Dále se můžete těšit na pravidelné vlnobití i klasický plavecký bazén. Divoká řeka a venkovní část se otevírají v květnu a zavírají se zpravidla v září. Ovšem vnitřní část je otevřená celoročně. A jestli máte děti starší, můžete je pustit do vodního světa samotné, zatímco vy se vydáte relaxovat do saunového světa.

V létě Praha nabízí i několik koupališť. Žluté lázně je koupaliště na Vltavě. Kromě slunění a plavání si zde můžete užít i něco adrenalinovějšího, třeba si půjčit paddleboard. Mezi další oblíbená koupaliště patří Petynka, Podolí a Pražačka. Přírodní koupaliště najdete na hostivařské přehradě nebo na Lhotce v biotopu. A kdyby náhodou byla ještě zima, zajděte se vykoupat a zaplavat si do plaveckého bazénu v Letňanech nebo na Šutce.

Prozkoumejte zoologickou a botanické zahrady

Každé dítě má rádo zvířata. Tak proč se na ně nejít podívat zblízka? Zoologická zahrada v Troji patří mezi nejoblíbenější cíle rodin s dětmi. A není se čemu divit. Je perfektně udržovaná a o zvířata je tu ukázkově postaráno. Patří dokonce mezi nejlepší zoo na světě. Je rozdělená na vrchní a dolní část, mezi kterými se můžete dopravovat lanovkou. Ve vrchní části jezdí vláček.

Kromě exotických zvířat ve volných výbězích a impozantních pavilonů, které imitují původní prostředí, v areálu najdete také malou zoo s domácími zvířaty. Ty si můžete nejen pohladit, ale i nakrmit. Bydlí tu například kozy, ovce, morčata nebo prasátka.

Zvídavá dítka určitě potěší i výlet do botanické zahrady, kde si můžete odpočinout od ruchu velkoměsta. Praha jich má hned několik. Nejpopulárnější je opět v Troji, hned vedle Zoo. V trojské botanické zahradě najdete například japonskou zahradu či tropický skleník Fata Morgana, kde se každé jaro líhnou motýli. Další krásné botanické zahrady jsou v Průhonicích (Dendrologická zahrada), na Albertově (Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK) a v Malešicích (Botanická zahrad SOŠ Malešice).

Zajděte si do kina

V Praze najdete hned několik kin s obrovskými kinosály, které nabízí promítání ve 2D, 3D i ve 4D. Například kino Cinema City s pobočkami na Floře, ve Slovanském domě, na Novém Smíchově, na Chodově, Zličíně a v Letňanech. Nebo Cine Star, to zase najdete v OC Anděl a na Černém mostě.

Prohlédněte si Muzeum lega

Pražské Muzeum lega patří mezi světový unikát. Najdete zde totiž jednu z největších lego sbírek na světě. Je velké 420 m² a připravili tu pro vás 20 tematických expozic složených z více než 1000 000 kostiček. Těšit se můžete na scénky z filmů, seriálů, pohádek, uvidíte ale i sochy světových památek. Připraven je i doprovodný program ve formě soutěží a kvízů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 tipů na nejlepší aktivity s dětmi v Praze – zábava pro celou rodinu!