×
TOPZINE.cz

5 tipů, jak vybrat sedací soupravu

Jak vybrat sedací soupravu
Zdroj: Shutterstock

Přestože si to možná ani neuvědomujete, sedací souprava představuje velice důležitou součást rodinného domu, respektive bytu. Odpočinek po práci či o víkendu, sledování televize, hoštění přátel a rodiny, zdřímnutí. Všechny uvedené činnosti se odehrávají právě na pohovce. Předtím, než investujete do tohoto nábytku, přečtěte si několik designérských tipů, na co si dávat pozor.

1. Zvažte svůj životní styl

Současný trh je poměrně rozmanitý a sedací soupravy jsou k dostání v mnoha variantách. V první řadě si ujasněte, co od pohovky v každodenním životě vyžadujete. Pokud máte velkou rodinu, je pro vás vhodné rohové provedení. V domácnosti s mazlíčky či dětmi zase oceníte čalounění z kvalitní látky odolné proti skvrnám.

2. Určete orientaci sedačky

Dalším aspektem, který je nezbytné zohlednit, je způsob orientace. Budete pohovku umisťovat ke stěně, nebo ji postavíte doprostřed místnosti?

3. Zvolte správnou velikost

Dvakrát měř, jednou řež. Přesně takovým pravidlem byste se měli řídit při výběru sedací soupravy. Důležité je, aby nebyla pohovka příliš velká, nebo naopak extrémně malá. Zohledněte tedy velikost místnosti a změřte si prostor, kam má být sedačka umístěna, aby vám nikde nepřečnívala.

4. Vyberte vhodnou potahovou látku

V neposlední řadě se budete rozhodovat mezi potahovou látkou a kůží, ovšem je nezbytné myslet na to, že není kůže jako kůže. Zaměřte se na kvalitu, protože jedině tak vám sedací souprava vydrží dlouhá léta.

5. Barva, která se hodí do obýváku

Obrovským rozhodnutím je barva sedací soupravy. Existuje pestrá škála odstínů. Jestliže nechcete zůstávat u neutrálních barev, jako jsou šedá, černá a bílá, nemusíte, protože jsou k dostání i výrazné odstíny. Myslete na to, že pohovka bude v místnosti několik let, tak vás nesmí omrzet.

Investujte do sedací soupravy, která bude podle vašich představ. Cena by neměla být rozhodující faktor.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..