Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

5 tipů, díky kterým vyberete kozačky snů

Zimní kozačky patří mezi oblíbený a módně vypadající druh dámské obuvi. Existuje celá řada tipů a variant přesně tak, aby si každá nositelka přišla na své a objevila vysněné kozačky. Podívejte se na 5 praktických rad, které vás provedou úskalími správného výběru.

Kvalitní materiály pro zahřátí a komfort

Pro spolehlivou ochranu před chladným počasím je dobré zvolit kozačky z opravdu kvalitních materiálů. Pokud toužíte pouze po módním doplňku, kdy boty příliš nepřijdou do styku s opravdu mrazivým zimním počasím, můžete se směle orientovat hlavně podle vzhledu. Ovšem v případě, kdy hledáte nejenom krásné, ale i perfektně funkční zimní boty, je vhodné vyhnout se umělým materiálům a sáhnout ideálně po pravé kůži. Opravdové kožené kozačky vám navíc při správné péči vydrží klidně i mnoho let.

Vyšší podrážka je lepší izolací před chladem

Některé kozačky lákají na huňatý hřejivý kožíšek, ale podrážka je nepříjemně tenká a nedokáže efektivně izolovat před chladem. Když hledáte funkční obuv, volte kozačky s vyšší podrážkou, která poskytne efektivní izolační vrstvu před chladem.

Pokud zatoužíte po podpatku, je lepší zvolit provedení, kdy je přímo součástí podrážky a tvoří s ní jeden kus. V opačném případě, kdy jde pouze o dodatečně připevněný odlitek, totiž hrozí, že materiál při nízkých teplotách zkřehne a podpatek se odlomí.

Zdroj: eobuv.cz

Slaďte kozačky se svou postavou

Úspěšný výběr perfektních kozaček je ovlivněn i typem postavy. Obecné doporučení zní, že vysoké a štíhlé ženy si mohou dovolit jakékoliv typy kozaček i polokozaček. Ženy s menší postavou zase lépe udělají, když si vyberou vyšší kozačky končící pod koleny ideálně v úzkém střihu a s podpatkem, čímž se nohy opticky prodlouží.

Vybírejte nejenom podle velikosti nohy, ale i lýtka

U kozaček vybíráte nejenom klasickou velikost boty, ale musíte vzít i v úvahu rozměry lýtka. Někdo má to štěstí, že vlastní hubená lýtka, na která padne každá kozačka. Zoufat si však nemusí ani majitelky objemnějších lýtek, pro které jsou určeny speciální modely. Při nákupu na internetu se řiďte podle uvedených rozměrů a raději si ponechte rezervu pár centimetrů.

S lehkou rezervou se vyhnete deformování a nepříjemnému tlačení

U kozaček je dobré počítat s lehkou rezervou při výběru velikosti. Zimní boty by v žádném případě neměly tlačit, protože tím dochází k deformaci nohy a během mrazů se zvyšuje riziko vzniku omrzlin. Také počítejte s tím, že v chladném období můžete nosit silnější ponožky, případně dovnitř kozaček budete zapínat i kalhoty.

Už znáte rady ohledně praktických vlastností kozaček, ale vůbec nebyly zmíněny trendy a aktuálními modely. To by bylo téma na samostatný článek, takže bude lepší, když se rovnou podíváte na letošní nabídku v e-shopu https://www.eobuv.cz/damske/kozacky-a-jine/kozacky.html .

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 tipů, díky kterým vyberete kozačky snů