Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

5 rad, jak se nedostat s nebankovní půjčkou do potíží

Plánujete pořídit půjčku u nebankovní společnosti, ale nechcete podcenit výběr společnosti? Než vyberete tu konkrétní, která vám vyhovuje, porovnejte si je mezi sebou. Neberte hned to první, co je po ruce, mohlo by se vám to vymstít.

1.     Neberte úvěr pro nikoho jiného

Jestliže půjčku vyřizujete pro někoho jiného, snadno se dostanete do problémů. Pokud bude mít dotyčná osoba nakonec problémy se splácením, vy budete tím, koho bude společnost uhánět. Vy budete řešit sankce a vysoké poplatky za opožděné splácení. To samé platí, pokud byste se za někoho měli zaručit nemovitostí. Nezaručujte se svým majetkem, o který byste mohli přijít. Klidně si sjednejte rychlou půjčku bez registru, ale jen pro své potřeby.

2.     Pozor na zpožděné splácení

Když už se opozdíte, nezahazujte problémy pod koberec, ale raději je řešte včas. Aktivně se zapojte do hledání řešení. Spojte se s firmou a požádejte o prodloužení lhůty splácení. Raději to vyřešte s poplatky za prodloužení než s vysokými sankcemi za prodlení. A především – neřešte problémy půjčkou u jiné společnosti.

3.     Chraňte si své osobní údaje

Ať už se vám stane cokoliv, chraňte si své osobní údaje a doklady. Buďte opatrní s každou platbou nebo sjednáváním smluv přes internet. Nikdy nikomu nesdělujte svá hesla. Pravidelně je obměňujte a nesnažte se mít jedno stejné heslo pro všechna přihlašování. Kdyby se vám náhodou stalo, že ztratíte doklady, nepodceňte situaci a ihned to nahlaste. Na vaše zcizené doklady si může vzít podvodník klidně úvěr.

4.     Vše pečlivě prověřujte

Je jedno, jakou cestu nakonec zvolíte, pokud si dáte důkladný pozor. Důležité je, jak se zachováte a jestli budete během vyřizování důslední. Než cokoliv uzavřete, čtěte si pozorně smluvní podmínky. Možná se vám to zdá jako ztráta času, ale snadno se pak dostanete do problémů s něčím, o čem jste ani netušili, protože jste si neprošli smlouvu. Také porovnávejte výhody a podmínky různých společností, ať později nezjistíte, že existují i výhodnější nabídky. Zjišťujte si vždy maximum informací, než cokoliv podepíšete.

5.     Vše si dopředu spočítejte

Výhodné je, když si vše dopředu spočítáte. Spočítejte si, na kolik vás půjčka nakonec vyjde. Zjistěte si výši úroku a jednotlivých splátek. Hledejte i informace o případných sankcích a poplatcích za opožděné splácení.

Hledáte snadné vyřízení půjčky ihned na účet? I nebankovní půjčka je výhodným řešením, které oceníte. Dávejte si pozor nejen na výše uvedené rady.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 rad, jak se nedostat s nebankovní půjčkou do potíží