Menu
TOPZINE.cz
Hudba

5 psychedelických songů aneb hudba, která zintenzivní vaše prožitky

Redakce

Redakce

2. 2. 2013

V zahraničí má psychedelie v muzice nesčetně zástupců, stále častěji se ale její vyznavači rodí i u nás. Poslechněte si výběr písní, které s vaším duševnem zaručeně zamávají.

FOTO: Luno

Hranice mezi normálností a šílenstvím v písních kapely LUNO takřka neexistuje, Zdroj: last.fm

Ador Dorath – Vitriol

Zástupci psychedelického metalu Ador Dorath z Českého Těšína obohacují tuzemskou hudební scénu již patnáct let. V roce 2005 byla jejich druhá deska Symbols oceněná hudební cenou Anděl. Píseň Vitriol, která v našem výběru dominuje, navozuje paranoidní, místy až schizofrenní atmosféru.

Luno – Close to Violence

Pražští představitelé psychedelického popu LUNO mají na kontě dvě studiové desky a mohou se chlubit oceněním za devátou nejlepší českou desku roku 2011. Song Close To Violence z první eponymní desky dosáhl od svého zveřejnění během pouhého jednoho týdne 3.000 shlédnutí. Není se čemu divit – píseň posluchače dostává do světa kde mezi normálností a šílenstvím takřka neexistuje hranice.

První Hoře – Otčenáš

Česká skupina První Hoře je často škatulkována coby psychedelic punk. Jejich třetí deska Lamento, která vyšla na podzim roku 2008, sklidila mezi hudebními kritiky až neuvěřitelně příznivou odezvu. Album mimo jiné dosáhlo i na cenu Anděl za nejlepší rockovou desku roku 2009. Song Otčenáš je charakteristický nepředvídatelnou změnou tempa, naléhavým zpěvem a syntezátory, jež jeho intenzitu skvěle podchycují.

Kofe-in – Drogy

Opavská kapela Kofe-in svou instrumentální barevností, různorodým pojetím elektronických základů a osobitým projevem zpěváka Jana Kunzeho evokuje ve své tvorbě psychedelii dosti věrohodně. Svědčí o tom skladba Drogy z alba Osobní vesmír, která se dočkala i klipového ztvárnění.

The.Switch – Akvárko

Kapela The.Switch vyhrála soutěž Broumovská kytara a Jim Beam Music 2004. Crossoverová banda je známá depresivními a velmi psychicky náročnými skladbami, mezi něž lze bezesporu zařadit i song Akvárko z desky Off.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 psychedelických songů aneb hudba, která zintenzivní vaše prožitky