Menu
TOPZINE.cz
Hudba

5 písní Steel Panther, které by měly zaznít na českých koncertech

Redakce

Redakce

25. 2. 2014

Hned dva koncerty si pro české fanoušky připravila hardrocková skupina Steel Panther. V rámci turné k novému albu All You Can Eat, které vyjde 1. dubna, vystoupí kapela ve středu 26. února v Lucerna Music Baru a den poté v brněnském klubu Semilasso.

Steel Panther vystoupí v Praze i Brně. Zdroj: facebook kapely

Steel Panther vystoupí v Praze i Brně. Zdroj: facebook kapely

Svou vizáží připomínají sestavu Guns N‘ Roses v dobách největší slávy nebo ostré hochy z Motley Crüe. Steel Panther se v textech plných nadsázky drží rockového klišé „sex, drogy a rock’n’roll“ snad víc, než kterákoliv jiná kapela. V živém provedení českým fanouškům nabídnou bezpochyby jak nové, tak starší prověřené skladby. Přinášíme vám pět z nich, které by na obou koncertech měla parta zahrát.

5. The Burden of Being Wonderful

Je známo, že sebevědomí rockových muzikantů často přechází až v nesnesitelný narcismus. V první písni našeho výběru, která bude součástí nového alba, si Steel Panther stěžují, jak těžké je pro někoho tak dokonalého žít ve světě plném omylných a obyčejných lidí. „Kdybych se narodil v roce 1453, Leonardo da Vinci by na mě žárlil,“ zpívá frontman Panterů a bývalý vokalista L.A. Guns Michael Starr.

 4. Community Property

Z debutového alba Feel The Steel pochází rocková balada, obsahující velmi svérázné vyznání lásky, pojaté přesně v duchu „Železných Panterů“. Píseň, ve které zpěvák deklaruje, že zatímco jeho srdce patří pouze jedné dívce, jeho mužský úd je „majetkem společnosti“, je živě nejhranější skladbou skupiny v historii. Chybět jistě nebude ani v Praze a Brně.

3. Asian Hooker

Že jsou asijské dívky nejkrásnější na světě ví snad všichni (nejen) rockoví fanoušci a jednu píseň jim – samozřejmě svým osobitým způsobem – věnovali i Steel Panther. Jak napovídá název, Asian Hooker, patřící mezi nejoblíbenější hity skupiny, popisuje zkušenosti a trable s lehkými dívkami, konkrétně v Japonsku a Koreji. Na studiové verzi skladby spolupracoval i zpěvák Slipknot Corey Taylor.

2. Just Like Tiger Woods

Inspirací k písni z alba Balls Out byla aféra, při níž vyšlo najevo, že golfový král Tiger Woods udržoval sexuální poměr s několika desítkami milenek. Už z témat předešlých písní je jasné, že to v čem by se členové skupiny jednomu z nejbohatších sportovců světa chtěli vyrovnat, rozhodně není golfové umění.

1. Party Like Tommorow Is The End Of The World

První singl k novém albu All You Can Eat vyšel na konci října a ukázal, že i nové album bude hudbou i texty věrně navazovat na předchozí dvě. Výzva Michaela Starra a jeho bandy „užívat si každou párty, jako kdyby měl být zítra konec světa“, může být při dnešní oblibě apokalyptických teorií všech druhů velmi aktuální.

The YouTube ID of -SmgAUGTIWc#t=60 is invalid.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 písní Steel Panther, které by měly zaznít na českých koncertech