Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 oblíbených filmů Paris Hilton. Má ráda muzikály

Anna Bílá

Anna Bílá

10. 6. 2015

Paris Hilton je další slavnou osobností, která prozradila svůj výběr pěti oblíbených filmů. Tato mnohostranná dědička poměrně úspěšně vydala vlastní módní kolekci, hrála ve filmech i nahrála vlastní hudební album.

FOTO: Paris Hilton

Paris Hilton. Zdroj: distributor filmu

Herecká kariéra Paris Hilton není zrovna přehlídkou velkých filmových trháků. Slávu jí vynesla především nahrávka erotických hrátek s jejím bývalým přítelem. Dále se objevila v mnoha snímcích jakožto vedlejší role nebo pouze prošla – například Zoolander, Kocour, Wonderland Masakr. V hororu Dům voskových figurín se stala jednou z obětí vraždícího maniaka po boku Jareda Padaleckiho, se kterým si následně znovu zahrála v jednom z dílů seriálu Supernatural. Společně s Nicole Richie natáčela i reality show The Simple Life, ve které sledovaly a zkoušely práci různých lidí.

FOTO: Paris Hilton

Paris Hilton ve filmu Trhni si! Zdroj: distributor filmu

Něco na té Mary je (1998)

Romantická komedie o třináct let staré školní lásce. Ted, který měl smůlu kamkoli se otočil a který zrovna nebyl lamačem dívčích srdcí, dostal nabídku od Mary, aby s ní šel na maturitní ples. Jenže se samozřejmě vše pokazilo a on se rozhodl raději na ples nejít. Po dlouhých letech se ji však rozhodne vypátrat a najme si k tomu detektiva. Jenomže Mary je zkrátka stále Mary a učaruje každému, kdo se s ní setká.

Snímek natočili bratři Farellyové a v hlavních rolích se objevili Cameron Diaz, Matt Dillon a Ben Stiller. Cameron Diaz za svou roli získala hned několik ocenění včetně MTV Movie Award nebo American Comedy Award. Film byl v roce 2000 časopisem Total Film zařazen na čtvrté místo žebříčku nejlepších komedií.

„Miluju Bena Stillera, myslím, že je legrační,“ řekla ke svému výběru Paris Hilton. „Miluju Cameron Diaz – je tak nádherná a skvělá herečka. Miluju bratry Farrellyovy, jsou talentovaní a mají nejšílenější smysl pro humor.“

video
play-sharp-fill

Moulin Rouge (2001)

Muzikál Moulin Rouge z dílny Baze Luhrmanna je snímek nominovaný na 8 Oscarů, ze kterých proměnil dva – za Nejlepší umělecké ztvárnění a za Nejlepší kostýmy. Hlavní role básníka Christiana a kurtizány Satine ztvárnili Ewan McGregor a Nicole Kidman. Představitelka Satine si odnesla také Zlatý glóbus za Nejlepší herečku.

Snímek sleduje příběh lásky básníka a kurtizány, kteří se musí skrývat. Majitel Harold Zidler totiž hodlá přestavět Moulin Rouge z tančírny na divadlo a potřebuje k tomu investora – bohatého vévodu, který si ovšem s divadlem nárokuje také Satine.

„Miluju muzikály a hudba v Moulin Rouge je skvělá,“ řekla Hilton. „Celý film znám nazpaměť, viděla jsem ho snad dvacetkrát. Je nádherný, líbí se mi všechen ten make-up a kostýmy. A příběh je tolik smutný.“

video
play-sharp-fill

Osudové pláže (1988)

„Miluju Osudové pláže. Miluju ten film!“ nechala se slyšet Paris Hilton. „Je sice smutný, ale je to příběh o nejlepších přátelích. Nevím, je to klasika, se kterou jsem vyrostla. A má skvělý soundtrack.“

Film podle knižní předlohy Iris Rainerové natočil Garry Marshall. Sleduje příběh dvou nejlepších kamarádek, které v jedenácti uzavřou v prázdninovém letovisku přátelství na život a na smrt. Poté se ovšem rozjedou každá svým směrem. Celé roky si dopisují a poté se setkají v New Yorku. Jedna z nich je právnička, druhá zpěvačka. A milují stejného muže.

V roli dvou nerozlučných přítelkyň můžeme vidět Bette Midlerovou a Barbaru Hersheyovou. Hlavní píseň filmu Wind Beneath My Wings získala cenu Grammy za Nahrávku roku a Píseň roku.

video
play-sharp-fill

Střihoruký Edward (1990)

Klasika od Tima Burtona sleduje příběh Edwarda, který žije zcela sám na hradě po smrti svého stvořitele. Místo rukou má ostré břity a mnohým nahání strach. Když ho ale jednoho dne najde Peddy a vezme ho s sebou do města, ukazuje se, že Edward vůbec není monstrum, ale velmi hodný a plachý muž s trochu neobvyklým zjevem. Své ruce nakonec začne využívat v dráze kadeřníka, jenomže ve městě nejsou všichni stejně hodní jako Peggy.

Hlavní roli Edwarda ztvárnil Johnny Depp. Studio Fox původně do role navrhovalo Toma Cruise. Burton prohlásil, že nebyl jeho ideál, ale přesto s ním mluvil. Jeho favoritem byl již od začátku Johnny Depp. Když roli získal, inspiraci pro ztvárnění Edwarda bral z filmů Charlieho Chaplina – zejména hraní citů bez dialogu.

„Miluju Johnnyho Deppa, je to skvělý herec,“ řekla Paris Hilton. „Je to roztomilý příběh. A miluju i režiséra.“

video
play-sharp-fill

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Klasiku s Audrey Hepburn v hlavní roli natočil režisér Blake Edwards. Film byl inspirovaný knihou Trumana Capoteho. Holly Golightlyová je mladá a trochu bláznivá dívka z New Yorku. Sní o velké budoucnosti, zatímco pravidelně chodí do vězení za Sallym Tomatem nosit zprávy od jeho právníka. Život jí změní příchod spisovatele Paula Varjaka, který se do ní zamiluje.

Snímek získal dva Oscary za Nejlepší hudbu k filmu a za Nejlepší píseň – Moon River. Píseň byla také v roce 2004 ohodnocena Americkým filmovým institutem jako čtvrtá nejvíce zapamatovatelná píseň v historii Hollywoodu. Audrey Hepburn ke své roli naivní a excentrické Holly poznamenala, že to pro ni byla největší výzva, protože ona sama byla introvert a musela zahrát extroverta.

„Miluju Audrey Hepburn. Miluju její styl a myslím, že celkový nápad filmu je velmi zábavný,“ zdůvodnila výběr Paris Hilton. „Navíc jsem bydlela v New Yorku, takže se s ní dokážu ztotožnit.“

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 oblíbených filmů Paris Hilton. Má ráda muzikály